Кулеба відкрив перший в Україні Центр досліджень країн АСЕАН

Кулеба відкрив перший в Україні Центр досліджень країн АСЕАН

Фото
Укрінформ
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відкрив в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка перший в Україні Центр досліджень країн АСЕАН.

Як передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу МЗС, відкриття відбулося у вівторок, 19 жовтня, за участі керівництва університету та послів держав-членів Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), зокрема глав дипломатичних місій В’єтнаму, Індонезії та Малайзії, акредитованих в Україні.

“Минулоріч я обговорював із послами країн АСЕАН в Україні, що ми можемо зробити для розвитку взаємодії. Я запропонував створити в Україні Центр дослідження країн АСЕАН. Сьогодні ми втілили цю ініціативу. Центр закладає фундамент якісного нового рівня взаємодії України та АСЕАН”, - сказав міністр.

Основним завданням центру стане налагодження ефективної взаємодії між дослідниками та науковцями, розвиток гуманітарно-освітніх і міжлюдських контактів між Україною та країнами АСЕАН.

У рамках заходу Кулеба виступив перед студентами Інституту міжнародних відносин та розповів про ключові аспекти зовнішньої політики України в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та пріоритети співпраці з АСЕАН.

Глава української дипломатії висловив вдячність за спільні зусилля у створенні Центру командам МЗС та Інституту міжнародних відносин, Київському національному університету імені Тараса Шевченка, партнерам з країн АСЕАН, окремо відзначив внесок посольств Індонезії, В’єтнаму та Малайзії.

Як поінформували в МЗС, за 54 роки існування Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), до якої входять Бруней Даруссалам, В’єтнам, Індонезія, Камбоджа, Лаос, Малайзія, М’янма, Філіппіни, Сінгапур і Таїланд, це об’єднання держав стало одним з найвпливовіших центрів світової політики та економіки. Його сумарний ВВП нині складає 3,2 трильйона доларів США.

Дмитро Кулеба відкрив перший в Україні Центр досліджень країн АСЕАН / Фото: МЗС

За прогнозами, темпи економічного зростання цьогоріч складуть 4,1%, а наступного року - 5,3%. За обсягами торгівлі товарами та послугами асоціація займає 4-те місце у світі після ЄС, КНР та США.

Читайте також: Україна хоче створити ефективний механізм взаємодії з АСЕАН – МЗС

У серпні цього року Верховна Рада України отримала статус спостерігача в Міжпарламентській Асамблеї АСЕАН. Рішення було ухвалене консенсусом держав-членів АСЕАН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-