Україна пропонує провести зустріч Асоційованого тріо з ЄС – Кулеба

Україна пропонує провести зустріч Асоційованого тріо з ЄС – Кулеба

Укрінформ
У Міністерстві закордонних справ пропонують найближчим часом провести зустріч Асоційованого тріо України, Грузії, Молдови з Євросоюзом для обговорення подальшої лібералізації торгівлі в контексті Зеленого курсу та цифрового переходу ЄС.

Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми пропонуємо провести вже найближчим часом чергову зустріч у форматі ЄС+Асоційоване тріо, на якій обговоримо подальшу лібералізацію торгівлі України, Грузії, Молдови з ЄС в контексті Зеленого курсу та цифрового переходу Євросоюзу», - сказав він.

Кулеба також наголосив, що країни альянсу продовжать практику спільних візитів до країн-членів ЄС на всіх рівнях, аби детально ознайомлювати європейських партнерів з ініціативою Асоційованого тріо та розвитку нових сфер взаємодії.

За його словами, Україна, Грузія та Молдова працюють над пошуком додаткових інструментів сприяння та прискорення інтеграції Асоційованого тріо у внутрішній ринок ЄС.

Глава української дипломатії відзначив, що до пріоритетних сфер співпраці Асоційованого тріо з ЄС входять торгівля, безпека, охорона здоров’я, покращення зв’язків між країнами регіону, цифровізація та охорона довкілля.

Читайте також: Кулеба виділив 10 принципово нових положень заяви саміту Україна-ЄС

Як повідомляв Укрінформ, міністри закордонних справ України, Грузії і Молдови 17 травня підписали меморандум про створення "Асоційованого тріо" задля спільної успішної євроінтеграції трьох країн.

19 липня у Батумі відбулася зустріч лідерів країн «Асоційованого тріо» - України, Грузії і Молдови, за участю президента Європейської ради Шарля Мішеля.

У декларації за підсумками зустрічі сторони зазначили, що вступ до Європейського Союзу є метою, яка об’єднує три держави. Європейська інтеграція не має альтернативи для «Асоційованого тріо», і ніхто не зможе вплинути на цей вибір.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-