Євроінтеграція допоможе Україні долучитися до системи європейського виробництва — експерт

Євроінтеграція допоможе Україні долучитися до системи європейського виробництва — експерт

Укрінформ
Говорячи про Угоду про асоціацію з ЄС, слід розглядати не тільки частину про можливість вільної торгівлі, а й про інституційні зміни.

Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів радник президента України з економічних питань Олег Устенко, передає Укрінформ.

"Коли йдеться про нашу угоду з Європейським Союзом, то у нас є так звана глибока угода. Вона передбачає не лише частину щодо вільної торгівлі, те, що називається free trade agreement. Там є ще й частина, яка стосується інституційних змін. Наскільки я розумію, уряд перебуває в активному діалозі з Європейським Союзом і намагається розширити спектр, який стосується вільної торгівлі", — уточнив Устенко.

Це дає Україні можливість експортувати свою продукцію до Євросоюзу, так само як і отримувати продукцію з ЄС за вигідною вартістю, зазначив експерт. Уряд же намагається розширити асортимент продукції, що поставляється.

"Те, що ми туди віддаємо, — це переважно кінцева продукція. На жаль, більшою мірою це, звісно, сировина. І це ненормально й недобре. І ось чому уряд намагається, наскільки це можливо, розширити асортимент, і дати можливість пріоритетного просування своєї продукції на територію Європейського Союзу тим нашим компаніям, які виробляють продукцію з більш високим рівнем доданої вартості", — сказав Устенко.

В цьому разі йдеться не лише про торговельну частину, а й про можливість підвищення конкурентоспроможності української продукції, продовжив радник президента.

"Це, звісно, набагато легше сказати, ніж зробити. Тому що йдеться не лише про торговельну частину, але й про можливість підвищення конкурентоспроможності й нашої власної продукції. Ось чому, коли й президент, і прем'єр говорять про цю тематику, вони говорять, зокрема, про необхідність поліпшення якості бізнес-клімату та про можливості залучення інвестицій до нашої країни", — зазначив Устенко.

Читайте також: Євроінтеграція для України є цивілізаційним вибором - Шмигаль

Євроінтеграція дасть Україні можливість "умонтуватися до загальної системи європейського виробництва", переконаний експерт.

"Це й додаткові робочі місця, це додаткова конкурентоспроможність і зниження залежності твоєї власної економіки від економік інших регіонів. Тут є можливість для додаткового зростання, для модернізації своєї промисловості, що так необхідно у наших умовах. Це ще й інституційна частина, яка в довгостроковій перспективі, мабуть, навіть більш важлива, ніж коли ми говоримо просто про пересування товару", — резюмував Устенко.

Як повідомлялося, сьогодні, 12 жовтня, в Києві відбувається саміт Україна — ЄС. Планується підписання угоди про "відкрите небо". Крім того, обговорять досягнення та перспективи взаємодії між Україною та ЄС у питаннях імплементації Угоди про асоціацію, поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, забезпечення енергетичної безпеки й поглиблення галузевої співпраці. На порядку денному також проблематика співпраці у сфері безпеки та оборони, розвиток ситуації на Донбасі й в окупованому Криму.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-