Разумкова відсторонили від ведення засідань Ради

Разумкова відсторонили від ведення засідань Ради

Укрінформ
Народні депутати відсторонили Голову Верховної Ради Дмитра Разумкова від ведення пленарних засідань парламенту на два дні.

Відповідне рішення підтримали 240 народних депутатів, передає кореспондент Укрінформу.

Ініціаторами пропозиції стали члени фракції "Слуга народу" і депутатських груп "Довіра" і "Партія "За майбутнє".

Свою пропозицію вони аргументували нібито порушенням Головою ВР регламенту.

Зокрема, як заявив перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко під час розгляду питання про відсторонення Разумкова від головування, воно було ініційоване через відмову спікера ставити на голосування Погоджувальної ради депутатські пропозиції до тижневого порядку денного.

"Учора на засіданні Погоджувальної ради Головою Верховної Ради Дмитром Олександровичем Разумковим було недотримано вимоги частини 4 статті 73 регламенту Верховної Ради у зв’язку з його відмовою ставити на голосування Погоджувальної ради пропозицію про розклад пленарних засідань на 5-8 жовтня, який було запропоновано депутатською фракцією партії "Слуга народу". Вважаємо, що вказаними діями Голова Верховної Ради Дмитро Олександрович Разумков знехтував правом депутатських фракцій вносити пропозиції до тижневого порядку денного, що є грубим порушенням регламенту Верховної Ради. Депутатська фракція "Слуга народу", депутатські групи "За майбутнє" та "Довіра", керуючись статтею частиною 2 статті 29 регламенту ВР, у зв’язку з грубим порушенням регламенту ВР головуючим на пленарному засідання вносять пропозицію про відсторонення головуючого на пленарному засіданні на два пленарних дні", - пояснив Корнієнко.

Читайте також: Зміни у керівництві ВР: «Слуги» підтримують призначення Корнієнка першим віцеспікером – депутат

Як повідомляв Укрінформ, народні депутати з фракції "Слуга народу" 2 жовтня зібрали необхідні 150 підписів для ініціювання відкликання з посади Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Це відбулося в межах дводенного виїзного засідання фракції "СН" у Трускавці. За інформацією речниці фракції "СН" Юлії Палійчук, народні депутати від фракції "Слуга народу" під час виїзного засідання політсили у Трускавці вирішили у понеділок, 4 жовтня, розпочати процедуру відкликання Дмитра Разумкова з посади Голови Верховної Ради.

Голова партії, перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко висловив думку, що голосування за відкликання Дмитра Разумкова може відбутися і на цьому пленарному тижні (з 5 по 8 жовтня).

Разумков на брифінгу 4 жовтня зауважив, що не буде затягувати процес розгляду цього питання, однак наголосив, що здійснити це на тижні з 5 по 8 жовтня неможливо згідно з термінами, передбаченими Регламентом.

Головною кандидатурою на посаду очільника українського парламенту є чинний перший віцеспікер Руслан Стефанчук.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-