Справа про держзраду: Верховний Суд відмовив адвокатам Януковича у відводі прокурорів

Справа про держзраду: Верховний Суд відмовив адвокатам Януковича у відводі прокурорів

Укрінформ
Верховний Суд відклав розгляд касаційних скарг на рішення судів двох інстанцій у справі про державну зраду експрезидента Віктора Януковича на 11 жовтня.

Про це оголосив головуючий суддя Андрій Чистик, передає кореспондент Укрінформу.

“Суд постановив: оголосити перерву у розгляді цього кримінального провадження. Наступне засідання з розгляду справи призначити на 11 жовтня на 11:00”, - уточнив Чистик.

На початку цього засідання суд розглянув клопотання про відводи адвокату Юрію Рябоволу і прокурорам у справі Руслану Кравченку і Максиму Криму, заявлені раніше адвокатом експрезидента Віталієм Сердюком. Суд відмовив у задоволенні обох клопотань про відвід.

Після цього Чистик оголосив, що раніше від захисників експрезидента до суду надійшли певні матеріали, зокрема, з інформацією щодо листа від Міністерства юстиції РФ, отриманого раніше захистом Януковича, у якому було повідомлено про те, що цей орган готовий сприяти в'їзду адвокатів Януковича на територію РФ (щоб вони могли зустрітися з клієнтом і для забезпечення участі Януковича у розгляді цієї справи у режимі відеоконференції — ред.).

Читайте також: Держзрада Януковича: Верховний Суд відклав розгляд касації

У цьому листі у Мін’юсті РФ висловили прохання щодо оформлення адвокатам експрезидента дозвільні документи на в'їзд до РФ з підстав, не передбачених розпорядженнями уряду РФ, а також надати письмове підтвердження від Касаційного кримінального суду у складі ВС щодо достовірності підстав для в'їзду адвокатів.

Зокрема, у Мін’юсті РФ попросили інформацію щодо того, чи перебуває у провадженні Касаційного кримінального суду у складі ВС справа щодо Януковича, і чи дійсно адвокати Віталій Сердюк, Ігор Федоренко, Богдан Біленко, Андріана Фозекош, Олександр Горошинський, Олександр Байдик є учасниками цієї судової справи.

Захисники експрезидента також надали суду копію цього листа від Мін'юсту РФ.

У відповідь суддя Чистик зазначив, що ВС надав адвокатам Януковича довідку, в якій фактично були підтверджені повноваження усіх цих захисників. Також у довідці йдеться про те, що ця справа щодо Януковича дійсно перебуває на розгляді у суді касаційної інстанції ВС.

Сердюк зі свого боку заявив, що після отримання цього листа захисники експрезидента 10 вересня звернулися до Мін'юсту РФ і надали туди цю інформацію. Вони попросили у Мін’юсті РФ, серед іншого, поінформувати їх про дату можливого в’їзду адвокатів і ймовірний строк перебування на території РФ.

Читайте також: Справа «Межигір'я»: щодо Януковича та його сина дозволили заочне розслідування

Сердюк уточнив, що 17 вересня адвокати отримали відповідь електронною поштою, у якій Мін'юстиції РФ повідомило, що звернення адвокатів експрезидента було розглянуто, і підтвердило, що вони отримали копію документів з інформацією від Касаційного кримінального суду у складі ВС.

Також у Мін’юсті РФ адвокатам Януковича повідомили, що їх звернення і лист від ВС та інші матеріали, які вони надавали, необхідні для в'їзду у РФ, були направлені для вирішення цього питання по суті до МЗС РФ, і про результати розгляду їх буде поінформовано згодом.

Після цього адвокати Януковича попросили суд надати їм час для отримання цих дозвільних документів.

Суд відклав розгляд цієї справи до 11 жовтня.

Наприкінці засідання один із суддів колегії ВС, звертаючись до адвокатів Януковича, зазначив, що у Верховному Суді упродовж тривалого часу сприяють тому, щоб забезпечити захисникам експрезидента можливість поспілкуватися з Януковичем.

“Разом із тим, звертаємо вашу увагу на те, що у принципі, у вашого підзахисного немає зараз технічних перешкод для того, щоб вийти на зв'язок у режимі відеоконференції. Тому, якщо вживаючи цих заходів, звертаючись до різних органів влади РФ, ви будете бачити, що успіху вони не приносять, то суд пропонує вам розглянути інші можливості (окрім особистого в'їзду на територію РФ — ред.) для того, щоб поспілкуватися з вашим підзахисним. Суд попереджає, що у принципі, якщо ми у якийсь момент побачимо, що цей процес не приносить і не принесе жодних результатів, то ми будемо розглядати справу без його (Януковича — ред.) участі. Ще раз наголошуємо — наразі у нього немає технічних проблем з тим, щоб узяти участь у нашому засіданні. Тому розгляньте інші варіанти, якщо у вас не буде виходити цей”, - поінформував один із суддів колегії.

Як повідомлялося, 24 січня 2019 року Оболонський райсуд Києва заочно засудив експрезидента Віктора Януковича до 13 років ув'язнення за державну зраду та пособництво у веденні агресивної війни.

Читайте також: Розстріл Майдану: суд дозволив заочне розслідування щодо Януковича

Водночас Януковича визнали невинним за обвинуваченням у порушенні територіальної цілісності України.

Суд також постановив стягнути з Януковича на користь держави процесуальні витрати за проведення судових експертиз у сумі 98 561, 20 грн та залишити без зміни накладений у межах провадження арешт на майно.

Згідно з вироком суду, строк відбування покарання Януковичу буде відраховуватися з часу його затримання.

Захист Януковича подав апеляції на вирок у справі щодо держзради.

2 жовтня минулого року Апеляційний суд залишив без змін вирок Януковичу в справі про держзраду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-