Ми усвідомимо, що зробили велику помилку — Тейлор про рішення США щодо Nord Stream 2

Ми усвідомимо, що зробили велику помилку — Тейлор про рішення США щодо Nord Stream 2

Укрінформ
Рішення уряду США підтримати завершення будівництва і запуск російського газопроводу «Північний потік-2» було помилковим. Реалізація проєкту принесе величезну вигоду Росії і сильно зміцнить її позиції у Європі.

Так вважає колишній посол США в Україні Вільям Тейлор, про що він сказав в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу «Дом».

Він зазначив, що за всі роки рішення, які ухвалювалися стосовно «Північного потоку-2», ніколи не давалися легко.

«Я вважаю, що останнє рішення мого уряду — уряду Сполучених Штатів — було помилковим. І що люди, які ухвалили це рішення, були набагато стурбованішими станом відносин США та Німеччини, ніж результатом такого рішення щодо «Північного потоку-2» для Росії», — сказав Тейлор.

Помилка в тому, що, по-перше, запуск газопроводу посилить позиції Росії у Європі.

«Північний потік-2», якщо він буде завершений, принесе таку величезну вигоду Росії і так сильно зміцнить її позиції в Європі, що, обернувшись назад через певний час, ми усвідомимо, що зробили помилку. Велику помилку», — акцентував дипломат.

По-друге, «Північний потік-2» несе ризики національним інтересам України.

«Ми вручили Росії той важіль, за допомогою якого вона зможе маніпулювати не лише Україною за допомогою ціни на транзит, але також отримати вплив над Німеччиною. І взагалі над всією Західною Європою, оскільки газопровід тягнеться з Росії до Німеччини і далі до Європи. Мені здається, ми зробили помилку», — продовжив він.

Читайте також: Маркарова: І Україна, і США сприймають Nord Stream 2 як геополітичний проєкт РФ

Експосол вважає, що ще є шанс протистояти введенню в експлуатацію «Північного потоку-2».

«Багато хто не здається і продовжує боротьбу проти запуску цього газопроводу. Це нелегка боротьба, але вона може увінчатися успіхом», — сказав Тейлор.

Якщо ж зупинити проєкт не вдасться, то Україні потрібно отримати максимальну вигоду від пропозицій Німеччини, озвучених в якості «компенсації» втрат, яких зазнає Українська держава.

«Що абсолютно точно можна зробити — це постаратися скористатися тим, що запропонувала Німеччина, і постаратися отримати максимальну вигоду. Німці добре знали, що Україні буде важко, що для України таке рішення буде болючим і завдасть шкоди. І німці розуміли, що повинні чимось відплатити Україні, зробити щось для неї. І тому їхні зобов'язання допомагати Україні розвивати енергонезалежність, закладені в тих домовленостях, були непоганим рішенням — недостатнім, але все ж досить корисним», — сказав Тейлор.

Що стосується США, то дипломат вважає, що вони безпосередньо повинні простежити за тим, щоб Німеччина виконала всі дані нею обіцянки в питанні підтримки енергетичної безпеки України.

Читайте також: Байден має зупинити Nord Stream 2 зараз або ніколи - NYT

Нагадаємо, 31 серпня почнеться офіційний візит до Вашингтона президента України Володимира Зеленського. 1 вересня він проведе перемовини з президентом США Джо Байденом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-