ВР ухвалила в першому читанні законопроєкт про великий Державний Герб

ВР ухвалила в першому читанні законопроєкт про великий Державний Герб

Фото
Укрінформ
Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроєкт №5712 "Про великий Державний Герб України" на позачерговій сесії парламенту 24 серпня.

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 257 народних депутатів.

Так, згідно із текстом проєкту закону великий Державний Герб України є державним символом України, головним елементом якого є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України) золотого кольору, розміщений на синьому п'ятисторонньому щиті із заокругленими нижніми бічними кутами із золотою облямівкою; над щитом – зображення великокняжого вінця (корони) Ярослава Мудрого та пурпурово-золотого намету у вигляді рослинного орнаменту. Щит тримають з лівого боку – лев (герб Галицько-Волинського князівства), з правого – воїн-козак із рушницею (герб Війська Запорізького). Під щитом – стрічка із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Під стрічкою – два золоті колоски пшениці, переплетені кетягом калини пурпурового кольору зі стилізованим листям пурпурово-золотого кольору. Зображення лева та воїна-козака виконані золотим кольором з елементами пурпурового.

Урочисте засідання Верховної Ради / Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ

Зазначається, що Великий Державний Герб України обов’язково відтворюється на офіційних символах Президента України, Великій Державній Печатці, печатках Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Конституційного Суду, Верховного Суду, фасаді будівлі резиденції Президента у Києві, фасадах будівель ВР, уряду, КС, ВС, залі засідань парламенту, а також на грошових знаках за рішенням Національного банку.

Водночас документом забороняється відтворення зображення великого Державного Герба у символіці політичних партій, громадських об’єднань, професійних спілок та їх об’єднань, юридичних та фізичних осіб, використання або імітування його зображення у рекламі, крім соціальної реклами щодо захисту суверенітету і територіальної цілісності України, використання зображення великого Державного Герба України у перевернутому вигляді чи в інший спосіб, що виражає наругу та зневагу до нього. Крім цього, забороняється розміщення на зображенні великого Державного Герба написів чи зображень незалежно від способів їх нанесення та змісту.

Читайте також: Рада ніколи не ухвалить документ, який би здавав національні інтереси – Разумков

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський 28 червня подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт №5712 "Про великий Державний Герб України". Великий Державний Герб передбачений Конституцією України. Нині в Україні затверджено лише малий герб – тризуб.

Упродовж 20-24 серпня у Верховній Раді тривають урочистості з нагоди Дня Незалежності. 24 серпня Рада провела урочисте засідання з нагоди Дня Незалежності України.

Сьогодні українці святкують День Незалежності. Він відзначається на честь ухвалення Верховною Радою УРСР у 1991 році Акта проголошення незалежності України – політико-правового документа, який засвідчував новий статус Української держави.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-