Рада закликає світ ухвалити резолюції на підтримку Кримської платформи

Рада закликає світ ухвалити резолюції на підтримку Кримської платформи

Постанова
Укрінформ
Верховна Рада ухвалила постанову із закликом до міжнародних організацій ухвалити резолюції про підтримку Кримської платформи та підтримати створення Міжпарламентської координаційної ради «Кримська платформа».

Як передає кореспондент Укрінформу, постанову "Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, Європейського Парламенту, урядів і парламентів іноземних держав щодо посилення міжнародного співробітництва в рамках Кримської платформи для протидії агресії Російської Федерації" (№5775) підтримали 283 народні депутати на позачерговій сесії ВР 23 серпня.

"Верховна Рада України... звертається до Генеральної Асамблеї ООН із закликом прийняти резолюцію про підтримку Кримської платформи як інструменту консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і відновлення територіальної цілісності України, а також закликати держави – члени ООН долучитися до роботи Кримської платформи в усіх вимірах", - йдеться у зверненні.

Читайте також: Зеленський: Кінцева мета Кримської платформи - деокупація півострова

ВР також звертається до ПАРЄ та Європейського парламенту з аналогічним закликом.

Український парламент також наголошує на важливості вироблення уніфікованих та консолідованих позицій міжнародної демократичної спільноти у протидії російській агресії проти України та закликає друзів і партнерів Кримської платформи ініціювати створення Міжпарламентської координаційної ради «Кримська платформа».

Передбачається, що вона провадитиме діяльність на засадах координації зусиль на міжпарламентському рівні у сфері розвитку і дотримання політики невизнання анексії Кримського півострова Російською Федерацією; парламентського контролю у сфері запровадження санкцій щодо РФ як держави-агресора і держави-окупанта, її посадових осіб, фізичних і юридичних осіб, причетних до неправомірної окупації та спроби анексії; координації та узгодження позицій та кроків держав – учасниць Кримської платформи в межах міжнародних організацій, на міжнародних конференціях, форумах та інших заходах під час розгляду питань деокупації та відновлення територіальної цілісності України.

Читайте також: Учасники Кримської платформи ухвалили спільну декларацію

На думку українських законодавців, така координаційна рада має посилити міжпарламентське співтовариство та об'єднати зусилля, спрямовані на захист прав і свобод цивільного населення в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. Очікується, що вона сприятиме здійненню парламентського контролю за реалізацією проєктів, спрямованих на подолання економічних та екологічних наслідків російської окупації частини території України.

Верховна Рада також закликає парламентські інституції міжнародних організацій та парламенти іноземних держав до посилення міжпарламентського співробітництва у межах Кримської платформи з метою консолідації зусиль та чинення міжнародного політико-дипломатичного тиску на державу-окупанта – Російську Федерацію для захисту демократичних ідей та цінностей.

Читайте також: Зеленський: У декларації, яка засуджує окупацію Криму, буде рядок для підпису Росії

Водночас українські парламентарії закликають міжнародне співтовариство утриматися від підтримки дій та ініціатив Російської Федерації, прямо чи опосередковано спрямованих на протидію діяльності та розвитку Кримської платформи.

У зверненні наголошується також на важливості збереження міжнародної політики невизнання спроби анексії Російською Федерацією АР Крим та міста Севастополя, запобігання порушенням державою-окупантом та її окупаційними адміністраціями норм міжнародного права, фундаментальних прав, свобод та інтересів громадян України, гарантування безпеки у регіоні Чорного та Азовського морів.

Читайте також: Кримська платформа нагадуватиме усьому світу, що тема не зникне до повної деокупації - Шмигаль

Підкреслюється, що Верховна Рада засуджує примусову паспортизацію Російською Федерацією громадян України на тимчасово окупованих територіях, не визнає виданих там паспортів РФ і закликає іноземних партнерів не визнавати ці документи та посилити тиск на Росію з вимогою припинити незаконну паспортизацію.

ВР також закликає іноземних партнерів до посилення політико-дипломатичного та економічного тиску на Російську Федерацію у відповідь на порушення нею норм міжнародного права, а також до пошуку шляхів подолання наслідків злочинної діяльності держави-окупанта та її окупаційних адміністрацій у військово-політичній, економічній, екологічній, культурній, релігійній сферах регіону.

У зверненні ВР висловлює підтримку реалізації внутрішньодержавних проєктів, спрямованих на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, на захист та відновлення прав громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або були змушені переселитися з неї і перебувають в інших регіонах України, а також на зміцнення стійкості південних областей України.

Укотре український парламент вимагає від Російської Федерації повного виконання міжнародних зобов'язань та виведення з території України збройних формувань, включаючи ті, над якими вона здійснює прямий або опосередкований контроль, виведення озброєння та військової техніки, припинення злочинної практики зміни демографічного складу населення тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, системних порушень прав людини, у тому числі прав корінних народів, зокрема права на збереження культурної спадщини та свободу віросповідання, а також припинення вчинення воєнних злочинів і злочинів проти людяності та повернення Україні повного контролю над її територією у міжнародно визнаних кордонах.

Читайте також: НАТО ніколи не визнає анексії Криму – заступник генсека

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков має невідкладно направити текст Звернення ВР до ООН, ПАРЄ, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, ПА НАТО, ПА ОЧЕС, Європарламенту, урядів і парламентів іноземних держав.

Спікеру також доручається вжити заходів щодо створення Міжпарламентської координаційної ради Кримської платформи.

Авторами постанови є члени фракцій партій "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Голос", депутатських груп "Партія "За майбутнє" і "Довіра" на чолі з керівництвом парламенту - Головою ВР Дмитром Разумковим, його першим заступником Русланом Стефанчуком і віцеспікером Оленою Кондратюк.

Як повідомляв Укрінформ, Голова ВР Дмитро Разумков 18 серпня підписав розпорядження про скликання 23 серпня позачергової сесії парламенту на вимогу 156 народних депутатів.

23 серпня відбувається установчий саміт Кримської платформи - нового консультативного та координаційного формату, ініційованого Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на тимчасову окупацію Криму, посилення міжнародного тиску на Росію та досягнення головної мети - деокупації Криму й повернення його Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-