Зеленський провів кадрові зміни в СБУ – кого звільнив

Зеленський провів кадрові зміни в СБУ – кого звільнив

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський ухвалив низку кадрових рішень у системі Служби безпеки України, зокрема звільнив двох перших заступників голови СБУ Руслана Баранецького і Василя Малюка.

Про це йдеться у повідомленні на сайті глави держави, передає Укрінформ. 

“Президент Володимир Зеленський ухвалив низку рішень щодо посадовців Служби безпеки України. Руслан Баранецький звільнений з посади першого заступника голови СБУ та увільнений від виконання обов'язків керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України”, - йдеться у повідомленні.

Було також звільнено із посади першого заступника голови Служби безпеки України – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ Василя Малюка.

Читайте також: Президент – про реформу СБУ: Це важливо і для нас, і для МВФ

Крім того, Сергій Андрущенко звільнений з посади заступника голови СБУ та переведений на посаду першого заступника голови СБУ й керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки.

Також звільнено начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ Олексія Корнійчука та Віталія Монастирецького – з посади начальника Управління СБУ в Чернівецькій області.

У Офісі Президента пояснили, що основною метою Президента при ухваленні цих кадрових рішень є забезпечення готовності СБУ до системної трансформації, що відповідатиме змісту реформи відомства, - і відповідний законопроєкт опрацьовується у Верховній Раді.

«Жодної альтернативи реформі Служби немає й не буде. Щойно парламент проголосує за реформу, ми маємо почати трансформацію в перший же день, не втрачаючи часу на адаптацію до ухваленого рішення», – зазначив Зеленський.

Читайте також: Законопроєкт про СБУ в другому читанні Рада може розглянути у вересні – Верещук

Але, як уточнив Президент, уже зараз робота СБУ має посилюватися з урахуванням майбутніх змін, і держава потребує набагато інтенсивнішої діяльності СБУ у виконанні поставлених законом завдань.

«Друге завдання – суттєва активізація боротьби з контрабандою. Темп роботи проти контрабанди, який бачимо зараз, не може нікого влаштовувати», – наголосив він.

У ОП зазначили, що за експертними оцінками, внаслідок діяльності контрабандистів держава щороку втрачає до 300 мільярдів гривень.

Читайте також: В Україні за фактами контрабанди розслідуються близько 400 справ – Венедіктова

Наголошується, що фундаментом для протидії такій деструктивній ситуації має бути посилення роботи СБУ.

«Конкретний результат має бути відчутний як на кордоні, так і в усіх інституціях держави, що відповідальні за чистоту економічних процесів», – підкреслив Президент.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-