Україна націлена отримати членство у ЄС та НАТО протягом 5-10 років – Прем’єр

Україна націлена отримати членство у ЄС та НАТО протягом 5-10 років – Прем’єр

Укрінформ
Україна прагне отримати членство у Європейському Союзі та НАТО упродовж 5-10 років. Зараз однією з головних цілей є поступова інтеграція до внутрішнього ринку ЄС.

Про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю литовському виданню LRT, переклад якого опублікований на Урядовому порталі.

"Україна прагне вступити до ЄС та НАТО у найближчій перспективі, ми націлені отримати членство протягом 5-10 років. Важливим питанням щодо європейського майбутнього України є послідовна реалізація реформ, над чим ми продовжуємо працювати і маємо суттєві результати. Звісно, що питання щодо вступу України до ЄС залежить не лише від нас, а й від 27 інших країн", - сказав глава уряду.

Читайте також: З 2008 року НАТО не зробило жодного кроку для членства України - Кулеба

Він нагадав, що ЄС щороку представляє звіт про імплементацію Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, в якому оцінюються досягнення України щодо впровадження реформ.

За його словами, європейські партнери зазначають, що навіть за складних умов минулого року, незважаючи на дестабілізуючі дії Росії, конфлікт на Сході та спалах пандемії коронавірусу, Україна демонструє прогрес на своєму шляху до реформ.

"Тобто, наш рух до членства України в ЄС не зупиняється. Наразі для нас однією з головних цілей є поступова інтеграція до внутрішнього ринку ЄС", - підкреслив Шмигаль.

Читайте також: Настав час конкретних пропозицій про ПДЧ у НАТО – Зеленський

Він додав, що ЄС уже став головним торгівельним партнером України, за п’ять років експорт українських товарів до Євросоюзу зріс на 60%, і цього року очікується, що він досягне 20 млрд євро.

"Нині ми прагнемо до подальшої лібералізації торгівлі з ЄС, одним із ключових наших пріоритетів в останній рік стала підготовка до оновлення торгівельної частини Угоди про асоціацію. Також продовжуємо працювати в контексті інтеграції України у цифровий та енергетичний ринки Європейського Союзу, працюємо над підписанням "промислового", "авіаційного" та "митного" безвізів", - розповів Прем'єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, 7-8 липня у Вільнюсі (Литва) відбувається Міжнародна конференції з питань реформ в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-