КСУ сьогодні продовжить розгляд подання щодо мовного закону

КСУ сьогодні продовжить розгляд подання щодо мовного закону

Укрінформ
Велика палата Конституційного Суду 6 липня продовжить розгляд подання народних депутатів щодо Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Як передає Укрінформ, про це йдеться у порядку денному засідань КСУ.

«Продовження розгляду справи за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (закрита частина пленарного засідання)», - ідеться в порядку денному.

Зазначається, що початок засідання Великої палати КСУ запланований на 10.00.

Окрім того, згідно з порядком денним, планується продовження розгляду справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини щодо відповідності Конституції ст. 90, підпункту 1 пункту 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року №889-VIIІ та ч. 7 ст. 21 Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» (закрита частина пленарного засідання).

Читайте також: Кремінь: Кілька років жодних змін у закон про мову вносити не можна

Як повідомляв Укрінформ, 21 червня 2019 року до КСУ надійшло подання 51 народного депутата щодо конституційності закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Верховна Рада ухвалила цей закон 25 квітня 2019 року, а 16 липня він набув чинності.

7 липня 2020 року Велика палата КСУ розпочала розгляд справи про конституційність закону про мову.

Один з авторів подання, народний депутат 7-8-го скликань від «Опозиційного блоку» Олександр Долженков на засіданні заявив, що закон був ухвалений із порушенням процедури, а також дискримінує нацменшини.

Читайте також: Кінематографісти закликають депутатів «дати спокій» закону про мову

Автори конституційного подання вказують, що тодішній Голова ВР Андрій Парубій порушив процедуру розгляду законопроєкту.

Окрім цього, у матеріалах подання вказується, що під час ухвалення закону про мову нібито було порушено вимоги особистого голосування народних депутатів. Зокрема, закон ухвалили за підтримки 278 народних депутатів, але серед тих, хто проголосував, 22 обранці не були зареєстровані того дня під час письмової реєстрації у Верховній Раді (голосували тільки їхні картки).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-