Ефективність політичної асоціації між Україною і ЄС сягає 90% - Джапарова

Ефективність політичної асоціації між Україною і ЄС сягає 90% - Джапарова

Укрінформ
Україна проводить послідовну політику з імплементації політичної асоціації й економічної інтеграції, що передбачені двосторонньою Угодою про асоціацію з ЄС, і в цих зусиллях ефективність роботи всього уряду України і, зокрема, Міністерства закордонних справ, сягає 90 відсотків.

Про це в Києві під час виступу на конференції «Україна 30. Міжнародна політика» заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У політичній асоціації ми демонструємо високий рівень ефективності... Це - політичний діалог з ЄС, це конвергенція зовнішньої політики, це безпекова та оборонна співпраця, це відносини по усьому спектру важливих питань, починаючи від енергетики й закінчуючи економікою. За оцінками цих процесів, це складає 90 відсотків ефективності роботи і системи уряду, і Міністерства закордонних справ», - сказала Джапарова.

Читайте також: Україна планує домовитися з ЄС про п’ять «безвізів» - Шмигаль

Вона нагадала, що рамках реалізації політичної асоціації з ЄС лише у 2021 році Україна приєдналася до 220 політичних заяв у сфері зовнішньої політики Євросоюзу, що свідчить про двосторонню політичну конвергенцію між ЄС і Україною більш ніж на 90 відсотків. У деяких інших країнах, які також мають тісні відносини з Європейським Союзом, рівень такої конвергенції є набагато нижчим. Наприклад, у Сербії, (яка розглядається як потенційний кандидат на входження до ЄС – ред.) показник такої конвергенції становить до 60 відсотків. Тож Україні є чим пишатися у досягнутих результатах політичної співпраці з Європейським Союзом, підкреслила Джапарова.

«Якщо ми говоримо про безпековий вимір та оборону, ключовим питанням порядку денного є ті виклики, які ми переживаємо, - це кіберзагрози, це інформаційна безпека. Вперше в історії нашого діалогу 3 червня в нас відбулися консультації в рамках кібердіалогу Україна-ЄС. Ми стали першою країною Східного партнерства, яка має цей формат, і сьомою країною в світі, яка має такий кібердіалог з ЄС. Серед них - Китай, Корея, США, - наразі ми у цьому клубі держав. Це добрий показник», - наголосила представниця МЗС України.

Серед ключових викликів, які поставали перед зовнішньополітичним відомством України у відносинах з Євросоюзом, вона назвала зусилля із збереження послідовної політики ЄС та його країн-членів щодо підтримки територіальної цілісності й суверенітету України, продовження та збереження європейських санкцій проти країни-агресора.

«Не є секретом, що певний час у Брюсселі артикулювалася позиція, що мовляв, необхідно передивитися санкції по відношенню до Російської Федерації та вибудовувати діалог з нею. Українська дипломатія наполягала на тому, що ті п’ять критеріїв, засадничих принципів, на яких ЄС будує відносини з Росією, зокрема, повне виконання Мінських домовленостей, – вони не можуть бути переглянуті, допоки агресивна політика Російської Федерації має місце», - сказала Джапарова.

Читайте також: Рік роботи: Стефанішина назвала подальші пріоритети у напрямку ЄС і НАТО

Вона зауважила, що Україна не лише виступала за збереження та продовження санкцій проти РФ, але також ініціювала їх розширення в рамках глобального режиму санкцій ЄС за порушення прав людини. Зокрема, Україна передала європейській стороні пропозиції щодо включення в санкційний пакет тих людей, які несуть відповідальність за порушення прав людини на окупованих територіях Криму та Донбасу, і висловила сподівання, що такі злочини окупантів не залишаться безкарними.

«24 червня, в день, коли відбувалося засідання Європейської ради з визначення політики ЄС щодо РФ, міністр Кулеба разом з колегами із Молдови і Грузії презентували у Брюсселі концепцію Асоційованого Тріо. За меморандумом, який підписали три міністри закордонних справ, мова йде про весь спектр глибинної взаємодії Тріо з Європейським Союзом. Для нас Угода про асоціацію є лише дороговказом, вона не є кінцевою метою. Ми чітко розуміємо, що імплементуючи угоду про асоціацію, демонструючи ефективність реформи, ми робимо наш шлях до Європейського Союзу незворотним», - підкреслила перша заступник міністра закордонних справ України.

Як повідомлялося, 5 липня у Києві розпочався Всеукраїнський форум «Україна 30. Міжнародна політика». Цей захід триватиме три дні. Його основними темами є стратегічні цілі України, зокрема інтеграція до Європейського Союзу та НАТО, практичні виміри зовнішньої політики, а також енергетична безпека.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-