Зеленський затвердив Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства

Зеленський затвердив Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 231/2021 «Про Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки».

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на офіційному сайті Глави держави.

«Стратегія визначає основні засади та напрями розвитку системи правосуддя з урахуванням найкращих міжнародних практик. У документі окреслено пріоритети вдосконалення законодавства щодо судоустрою, статусу суддів, судочинства та інших інститутів правосуддя, а також впровадження невідкладних заходів для покращення діяльності правових інститутів. Також у документі визначено проблеми, які необхідно розв'язати для подальшого вдосконалення функціонування судової влади та здійснення правосуддя», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що одним із напрямів Стратегії є покращення доступу до правосуддя. Планується провести аудит системи місцевих судів із метою визначення проблем та недоліків її функціонування. Також документ ставить за мету посилення функціональної та процесуальної спроможності Верховного Суду.

Також зауважується, що слід забезпечити необхідні ресурси для ефективної організації роботи Вищого антикорупційного суду. Зокрема, це постійні приміщення, які відповідатимуть будівельним нормам і безпековим стандартам.

Стратегія також передбачає вдосконалення методики визначення ставок судового збору для окремих категорій справ задля полегшення доступу до правосуддя.

Планується встановити для окремих категорій справ обов'язковий досудовий порядок врегулювання спорів із використанням медіації та інших практик, а також опрацювати питання щодо запровадження інституту мирового судді.

Читайте також: Зеленський підписав указ про створення центру сучасного мистецтва Івана Марчука

Акцентується, що однією з цілей Стратегії є зміцнення незалежності судової влади та її підзвітності суспільству. Зокрема, формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Вищої ради правосуддя відбуватиметься за результатами відкритого конкурсу, проведеного за участю міжнародних експертів.

Також у документі йдеться про розвиток органів прокуратури та вдосконалення інституту адвокатури.

Крім того, Стратегія передбачає вдосконалення механізмів перевірки доброчесності суддів Конституційного Суду України та дотримання ними стандартів професійної етики. Пропонується змінити процедури конкурсного відбору кандидатур на посаду судді КС, їхньої перевірки на доброчесність та відповідність рівню професійної компетентності з можливим залученням міжнародних експертів. Передбачається запровадження механізму захисту суддів Конституційного Суду від політичного та іншого тиску під час ухвалення рішень і висновків.

Повідомляється також, що згідно з указом Комісія з питань правової реформи разом із представниками органів центральної та місцевої влади, громадськості та експертів має розробити План дій щодо реалізації Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки.

Читайте також: Збори суддів КСУ не відбулися через відсутність кворуму - джерело

Також Комісія з питань правової реформи інформуватиме Президента про стан реалізації положень цієї Стратегії.

Як повідомляв Укрінформ, 30 грудня 2020 року Стратегію сталого розвитку судової системи на 2021-2025 роки було передано на розгляд Президенту Володимиру Зеленському.

Документ розроблений Комісією з питань правової реформи із залученням представників експертного середовища, Верховного Суду та Вищої ради правосуддя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-