Громадські організації закликають не призначати суддів КСУ за старою процедурою

Громадські організації закликають не призначати суддів КСУ за старою процедурою

Заява
Укрінформ
Громадські організації закликають Президента, Верховну Раду і З’їзд суддів не призначати нових суддів Конституційного Суду за старою процедурою.

Як передає Укрінформ, з відповідною заявою виступили «Центр політико-правових реформ», «Фундація DEJURE», «Автомайдан», «Центр протидії корупції», StateWatch та інші.

«Вважаємо, що єдиним виходом із конституційної кризи є запровадження нової прозорої процедури добору суддів Конституційного Суду, яка б гарантувала проведення реального конкурсу з перевіркою кандидатів на відповідність конституційним вимогам», - йдеться в заяві.

Зазначається, що відбір кандидатів до КС для всіх суб’єктів призначення має проводити єдина кваліфікаційна комісія.

Читайте також: Зеленський створив конкурсну комісію для відбору суддів КСУ за квотою Президента

На думку громадськості, лише прозорий і юридично бездоганний процес може відновити довіру суспільства до Конституційного Суду. До запровадження такої процедури Президент, парламент та з’їзд суддів мають утриматися від призначення суддів КС, вважають у громадській організації.

У своїй заяві вони вказують, що профільні експерти вже напрацювали відповідну концепцію законодавчих змін, розробили проєкт закону та надали його на ознайомлення народним депутатам.

Запровадження нової процедури добору суддів Конституційного Суду дозволить протягом двох років отримати якісний і доброчесний склад цього органу та відновити до нього суспільну довіру, йдеться у заяві.

На думку громадських організацій, указ Президента від 20 квітня про утворення конкурсної комісії для відбору кандидатур на посади суддів КС щодо осіб, яких призначає Президент, свідчить про бажання в неконституційний спосіб заповнити вакансії, які начебто з’явилися після скасування призначення суддів Олександра Тупицького та Олександра Касмініна.

Читайте також: Скасовані вироки і закриті справи: Новіков розповів про наслідки кризи, яку «запустив» КСУ

У заяві йдеться, що Президент відповідно до Конституції не має повноважень звільняти з посад суддів КС.

«Ми вважаємо, що, призначивши осіб замість суддів Конституційного Суду, які були в неконституційний спосіб усунуті від своїх посад, Президент Зеленський лише поглибить кризу навколо Конституційного Суду», - зазначають громадські організації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-