Висловлювання Мендель про «українську російську мову» є її особистою думкою — ОП

Висловлювання Мендель про «українську російську мову» є її особистою думкою — ОП

Укрінформ
Висловлювання прессекретаря Президента України Володимира Зеленського Юлії Мендель про «українську російську мову» є її приватною думкою.

Як передає Укрінформ, про це заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко заявив в інтерв'ю Радіо НВ. 

«Ми, навпаки, не порушуємо мовне питання. Я думаю, що це окрема думка прессекретаря Президента і міністра внутрішніх справ (Арсена Авакова - ред.) щодо того, що немає монополії на російську мову у однієї країни (Російської Федерації — ред.)», — сказав Тимошенко.

Як повідомляв Укрінформ, прессекретар Президента Юлія Мендель в ефірі програми "Взгляд с Банковой" на телеканалі "Дом" заявила, що "українська" російська мова є частиною культурного розмаїття нашої країни. Вона висловила переконання, що і Росія не є монополістом на російську мову. Так, речниця глави держави нагадала, що англійську використовують в різних країнах і на континентах — в Австралії, і в США, і в Індії тощо, але Велика Британія не вважає англійську мову тільки своєю.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував створити якісний російськомовний український і проукраїнський телеканал, який міг би зламати пропагандистську монополію Російської Федерації на міжнародному інформаційному ринку.

Читайте також: Заяви про «українську російську мову» не мають жодних перспектив — Кремінь

16 січня 2021 року набули чинності норми статті 30 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", які регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів. Відповідно до цієї статті, державною мовою мають звертатися до споживачів в усіх сферах обслуговування. Зокрема, підприємства, установи та організації усіх форм власності; фізичні особи-підприємці; суб'єкти господарювання, які обслуговують споживачів (у тому числі інтернет-магазини). Вимога стосується не лише сфери торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (у тому числі гуртки і секції), медичне обслуговування, надання соціальних, юридичних, транспортних та інших послуг. Українською мовою має подаватися інформація в цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо.

Верховна Рада 25 квітня 2019 року ухвалила Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Його статті впроваджуються в дію поетапно. Переважна більшість його норм набула чинності 16 липня 2019 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-