Венедіктова заявляє про кадровий голод в органах прокуратури

Венедіктова заявляє про кадровий голод в органах прокуратури

Укрінформ
Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова заявляє про кадровий голод в органах прокуратури.

Як передає Укрінформ з посиланням на Офіс генерального прокурора, про це вона сказала на зустрічі з експертами щодо змін до законодавства, необхідних для завершення реформи прокуратури.

«Зараз наше завдання не тільки зберегти та захистити результати реформи, але й закінчити її і наповнити правильним духом не лише по формі, але й по змісту. Необхідно забезпечити функціонування прокуратури як незалежної, професійної та ефективної інституції. Кадрове перезавантаження має послідовно продовжитися формуванням сталої практики із встановленням компетентнісних фільтрів у поєднанні з вимогами щодо доброчесності. Також ми маємо закріпити дієву дисциплінарну процедуру, відкритий процес призначення на адміністративні посади. Прокуратура має бути конкурентоспроможною, відповідати сучасним вимогам світу та суспільства, тому всі ці механізми потребують експертного обговорення», – наголосила Венедіктова.

Основна увага під час обговорення була зосереджена на вирішенні питань, пов’язаних із припиненням 1 вересня 2021 року дії тимчасових положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури».

«Нам необхідно закріпити застосування однакових правил, щоб після 1 вересня підставою для роботи в прокуратурі так само була атестація. Таким чином ми проведемо атестацію осіб, які з об’єктивних причин її не проходили, а також тих, хто поновлений на посадах за рішеннями судів», – додала генпрокурор.

Наразі на розгляді Верховної Ради перебувають законопроєкти, якими пропонується урегулювання питань, пов’язаних із завершенням реформи органів прокуратури, зокрема підвищення ефективності механізму добору прокурорів, який має застосовуватись з 1 вересня 2021 року, а також забезпечення своєчасного початку діяльності органу, що здійснює дисциплінарні провадження стосовно прокурорів, а також Ради прокурорів України.

Читайте також: Венедіктова підписала підозру адвокатам, які «вирішували питання» через Вовка

На думку експертів, після завершення реформи індивідуальна доброчесність має трансформуватись в інституційну доброчесність, а норми етики та процес розгляду дисциплінарних скарг – стати репутаційним дороговказом для прокурорів за які дії настає неминуче покарання. І провідну роль в цьому має відігравати прокурорське самоврядування, яке найближчим часом має поновити свою роботу, ідеться в повідомленні.

Експерти висловили своє бачення щодо внесення змін до законодавства, які б дозволили молодим спеціалістам після здобуття вищої юридичної освіти претендувати на посаду прокурора. За ініціативою Офісу генпрокурора парламент має розглянути можливість виключення вимоги до кандидатів на посаду прокурора щодо наявності дворічного стажу роботи в галузі права.

Читайте також: Венедіктова: Найважливіше завдання - зберегти та захистити результати реформи прокуратури

«Після очищення рядів в нас великий кадровий голод, тому законодавче спрощення процедур добору допоможе нам наповнити інституцію і мати змогу вирощувати спеціалістів для себе. Випускники зможуть розпочати з роботи прокурором-стажистом», – заявила Венедіктова.

Наразі триває активна підготовка до оголошення першої хвилі добору на вакантні посади прокурорів у нових окружних прокуратурах, які розпочали роботу з 15 березня.

Читайте також: Венедіктова анонсувала тестування кандидатів на керівні посади у САП

Як повідомляв Укрінформ, 6 квітня Венедіктова та посол Узбекистану в Україні Алішер Курманов обговорили підписання програми співробітництва між генеральними прокуратурами двох країн.

Фото: Офіс генерального прокурора

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-