Таран обговорив з міністром оборони Латвії безпекову ситуацію на кордонах України

Таран обговорив з міністром оборони Латвії безпекову ситуацію на кордонах України

Укрінформ
З ініціативи латвійської сторони відбулась телефонна розмова міністра оборони України Андрія Тарана з міністром оборони Латвійської Республіки Артісом Пабріксом, під час якої обговорили безпекову ситуацію на кордонах України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони України.

“Глави оборонних відомств обмінялися думками з актуальних питань, що становлять взаємний інтерес. Було відзначено незмінність політико-дипломатичної підтримки Латвією європейських та євроатлантичних прагнень України”, - йдеться в повідомленні.

Міністр оборони України поінформував співрозмовника про поточну безпекову ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, в Криму та довкола державного кордону України. Очільник українського оборонного відомства окремо приділив увагу системному загостренню Російською Федерацією ситуації в Донецькій та Луганській областях та небажанні держави-агресора підтвердити свою відданість режиму припинення вогню.

“Ми високо цінуємо той факт, що голос Латвійської Республіки, як держави-члена НАТО, потужно звучить на нашу підтримку. Позиція Латвії у питанні реформування Збройних сил України відповідно до стандартів Альянсу є важливою і завжди предметною. Розраховуємо на це і в майбутньому, адже для України на порядку денному зараз – питання перспективи отримання Плану дій щодо членства в НАТО”, – зазначив Таран.

Читайте також: Словаччина стурбована нарощуванням військ РФ на кордоні з Україною

Міністр оборони України висловив вдячність латвійській стороні за практичну допомогу ЗСУ і поінформував, що передані 24 лютого поточного року Латвією легкоброньовані медичні автомобілі успішно використовуються за призначенням в районі проведення операції Об’єднаних сил та надають допомогу не тільки військовому персоналу, а і цивільному населенню, часто залишаючись єдиним джерелом такої допомоги в регіоні.

Міністр оборони Латвійської Республіки підтвердив наміри Латвійської Республіки продовжувати надавати підтримку Україні у відновленні її територіальної цілісності та суверенітету.

“Латвія та інші балтійські країни розглядають Україну як найбільш цінного партнера НАТО, що стоїть на охороні спільних цінностей. Ми будемо робити усе залежне від нас для підтримки руху України до НАТО та ЄС”, – підкреслив Пабрікс.

Читайте також: У Бундестазі засудили перекидання російських військ до кордонів України

Таран підтвердив запрошення міністру оборони Латвійської Республіки взяти участь в урочистостях з нагоди святкування 30-ї річниці Незалежності України. Також міністра оборони України запрошено до Латвійської Республіки для продовження діалогу щодо розвитку двосторонніх відносин в оборонній сфері.

Як повідомляв Укрінформ, 2 квітня міністр оборони України Андрій Таран обговорив ситуацію на кордонах України із держсекретарем з питань оборони Великої Британії Беном Воллесом.

Фото: МОУ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-