Тупицький скликає спецзасідання КСУ, щоб розглянути своє звільнення

Тупицький скликає спецзасідання КСУ, щоб розглянути своє звільнення

Документ
Укрінформ
У Конституційному Суді планують провести спеціальне пленарне засідання 12 квітня.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба КСУ у Фейсбуці.

«Повідомляємо про скликання спеціального пленарного засідання Конституційного Суду України на 12 квітня 2021 року», - йдеться у повідомленні.

Також до цього повідомлення пресслужба КСУ виклала фотографію відповідного документа, на якому зазначається, що це засідання призначене на 12:00, і що на ньому планується розглянути питання про звільнення з посади суддів Конституційного Суду України Олександра Касмініна і Олександра Тупицького у зв’язку з виданням Указу Президента України «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України» № 124/2021 від 27 березня 2021 року.

На фото зазначено, що це розпорядження видав голова КСУ, також тут вказано, що воно видано Олександром Тупицьким.

Читайте також: Тупицького і Касмініна не пустили в Конституційний Суд

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 27 березня скасував укази експрезидента Віктора Януковича про призначення Тупицького та Касмініна суддями КСУ.

До такого кроку Зеленський вдався за день до закінчення терміну дії Указу про відсторонення Тупицького від посади судді, який спливав 28 березня.

Зеленський пояснив, що ці укази Януковича від 2013 року про призначення Тупицького і Касмініна скасовано за результатами «аудиту указів експрезидента, проведеного на виконання рішення РНБО».

У документі зазначається, що це рішення ухвалено відповідно до Закону «Про національну безпеку України» з метою гарантування прав і свобод людини і громадянина, забезпечення державної незалежності і національної безпеки.

В указі, зокрема, наголошується, що «узурпація влади у 2010-2014 роках Віктором Януковичем призвела до підриву основ національної безпеки і оборони України, порушення прав і свобод людини», і «окремі судді Конституційного Суду України, призначені Віктором Януковичем, продовжуючи виконувати свої повноваження, створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України».

Читайте також: Тупицький і Касмінін втратили статус судді і довічне забезпечення – Веніславський

Раніше, 29 грудня 2020 року, Зеленський підписав указ про відсторонення голови КСУ Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці через оголошення йому підозри у скоєні кримінального правопорушення. 26 лютого 2021 року Президент продовжив ще на місяць відсторонення Тупицького.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-