Шмигаль підбив підсумки першого року роботи уряду

Шмигаль підбив підсумки першого року роботи уряду

Фото
Укрінформ
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету Міністрів, присвяченому року роботи уряду, представив хронологію зі знакових та важливих рішень і досягнень, які вдалося реалізувати за цей час.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на Урядовий портал, він нагадав, що на першому засіданні КМУ було прийнято рішення, яке дозволило погасити заборгованість із зарплати шахтарям. А рівно через тиждень після початку роботи уряд запровадив карантин в Україні.

«Протягом березня ми посилювали обмеження — і багато було критики. Але зараз можна чітко сказати: той карантин врятував країну від «італійського сценарію» і зберіг життя тисячам наших людей. А головне, що уряд отримав час, аби «реанімувати» нашу медичну систему. Практично з нуля почалася відбудова протиепідемічної системи країни», — наголосив Шмигаль.

Прем’єр зазначив, що було розбудовано систему лабораторій та впроваджено ефективні протоколи лікування.

За словами Шмигаля, у квітні міністри відмовилися від премій, а у запропонованому бюджеті «надзвичайної ситуації» скоротилися видатки на чиновників.

«Уряд запровадив постійні доплати до пенсії в розмірі 500 грн для людей старше 80 років. Були запроваджені виплати по 2 тисячі гривень на дитину щомісяця родинам ФОПів, які призупинили свою діяльність через карантинні обмеження», — зазначив він.

Читайте також: Ефект від інвестицій в інфраструктуру торік становив 1,5% ВВП - Шмигаль

Водночас, додав Прем’єр-міністр, було проведено індексацію для більш ніж 8 млн пенсіонерів. За ініціативою Президента України здійснені одноразові виплати по 1 тисячі гривень. За словами глави уряду, вперше в Україні запущена програма надання допомоги з часткового безробіття, яка зберегла понад 500 тис. робочих місць.

Шмигаль зазначив, що у квітні також було запущено портал "Дія", на якому за рік з’явилося 50 електронних послуг, а за весь 2020 рік до високошвидкісного інтернету підключено 3000 сіл та щонайменше 6000 закладів соцінфраструктури. За словами глави уряду, близько 6 млн людей отримали доступ до 4G-інтернету.

«У травні та червні ми внесли до програми «5-7-9» істотні зміни. Після рестарту програми Президента за пів року було видано кредитів вже на 20 млрд грн для майже 9 тис. бізнесів. Малий та середній бізнес отримав доступ до «дешевих грошей», — підкреслив прем’єр.

Одним із важливих стимулюючих інструментів для бізнесу, за словами Шмигаля, також став запуск урядом програми портфельних гарантій для МСБ, коли держава гарантує до 80% тіла кредиту перед банком.

Прем’єр-міністр наголосив, що у червні в НАТО визнали Україну партнером розширених можливостей. А також вперше за часи незалежності, як зауважив Шмигаль, держава купуватиме для української армії у ДП «Антонов» три нові українські літаки Ан-178.

«Ми також перший уряд, якому вдалося ефективно реалізувати проєкт державно-приватного партнерства в інфраструктурній галузі. У серпні була проведена концесія морського порту «Ольвія». До цього була проведена ще одна успішна концесія порту «Херсон», — відзначив очільник уряду.

Читайте також: Уряд схвалив Концепцію розвитку цифрових навичок до 2025 року

2020 рік, за словами Прем’єр-міністра, був знаковим для першого етапу реформи децентралізації. Він зауважив, що було створено 136 укрупнених районів та проведені прозорі місцеві вибори на новій адміністративно-територіальній основі.

«Було збільшено мінімальну заробітну плату до 5 тис. грн. А вже з 1 січня цього року відбулось чергове збільшення до 6 тис. грн. Це суттєво пожвавило споживчий попит та сприяло встановленню кращих соціальних стандартів для людей», — наголосив Шмигаль.

Він підкреслив, що уряд спільно з Міністерством соціальної політики розробив стратегію введення накопичувальної пенсійної системи, а з 2021 року було збільшено виплати педагогам на майже 20%.

«Всього за 2021 рік зарплати вчителів зростуть фактично на 30%. Так само уряд заклав збільшення виплат всім медикам на 30%», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Глава уряду зауважив, що станом на грудень за програмою Президента України «Велике будівництво» було завершено будівництво, ремонт та реконструкцію 114 шкіл, 100 дитячих садочків та 101 спортивного об’єкта.

«Також, за підсумками року, в рамках програми відремонтовано рекордну кількість автошляхів — майже 6,5 тис. кілометрів. За оцінками НБУ, ефект від інвестицій в інфраструктуру склав 1,5% ВВП», — підкреслив Шмигаль.

Читайте також: Україна є одним зі світових лідерів за швидкістю реєстрації бізнесу - Шмигаль

За словами Прем’єр-міністра, були здійснені також вагомі зміни в напрямку доступності житла, зокрема запущено іпотечне кредитування під 7%.

Крім того, він підкреслив, що в лютому розпочалася вакцинальна кампанія проти COVID-19.

«Як ми і обіцяли, всі українці будуть забезпечені якісними та безпечними вакцинами повною мірою. В Україну прибула ефективна вакцина компанії AstraZeneca. Найближчим часом очікуємо Pfizer. Загальні домовленості за контрактами сягнули майже 30 млн доз», — сказав Прем’єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, 4 березня 2020 року на позачерговому засіданні, скликаному на вимогу Президента, Верховна Рада підтримала відставку Прем’єр-міністра Олексія Гончарука, який напередодні подав відповідну заяву. Це автоматично потягло за собою відставку всього складу уряду.

Після цього 291 голосом "за" Верховна Рада призначила Прем'єр-міністром Дениса Шмигаля, який до цього обіймав посаду віцепрем’єр-міністра — міністра розвитку громад та територій. Також ВР призначила новий склад Кабінету Міністрів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-