«Досить розділень»: Зеленський привітав українців з Днем Соборності

«Досить розділень»: Зеленський привітав українців з Днем Соборності

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський закликав українців назавжди вивчити уроки сторічної давнини й ніколи не забувати: аби стати сильними, потрібно бути єдиними.

По це він зазначив у вітанні до Дня Соборності, повідомляє Укрінформ.

«Маємо назавжди вивчити уроки сторічної давнини й ніколи не забувати: щоб стати сильними – потрібно бути єдиними. Щоб стати єдиними – потрібно бути сильними. Досить розділень. Важливо пам'ятати, що соборність – це не тільки про територію. Одна з найдавніших мрій нашого народу – про єднання – фундаментальна мрія. Але її не можна досягти один раз і назавжди. Це постійна робота. Це щоденний рух», - підкреслив Президент.

За його словами, мрія про єднання - це не щось у минулому, не ідеологічна рамка згори і не досягнення, яке може бути простим. Він наголосив, що це - завдання вчити себе розрізняти власні емоції і штучно накручені політиками, поважати відмінності й інтереси інших у суспільстві та поступатися особистими амбіціями, коли це потрібно для спільного результату.

Церемонія покладання квітів до пам’ятника Михайлу Грушевському / Фото: Володимир Тарасов, Укрінформ

Зеленський нагадав цитату з Універсалу про об'єднання УНР і ЗУНР, проголошеного 102 роки тому: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України…».

Глава держави переконаний, що ці слова викликають широкий спектр емоцій, а саме - радість від великого об’єднання передусім не просто земель чи територій, а об’єднання українців, та гордість за наших предків, які здійснили Акт Злуки, а разом з ним – віковічну мрію всіх борців за єдину, соборну Україну.

Водночас Президент вважає, що слова з Універсалу викликають і жаль через те, що державним діячам не вистачило тоді мудрості й порозуміння, щоб зберегти самостійну Україну, та біль, адже сто років потому Крим і частина Донбасу одірвані від єдиної України.

Однак він додав, що Універсал також дає впевненість, що у майбутньому ми зможемо все подолати і разом станемо творцями нового акта злуки.

Водночас Зеленський зазначив, що цьогоріч ми зустрічаємо День Соборності з почуттям глибокого суму й жалоби за нашими співгромадянами, загиблими під час пожежі у Харкові.

У цьому зв'язку він наголосив, що, на жаль, нас єднають не лише щасливі, а й трагічні сторінки.

«Щодня, а особливо сьогодні, ми повинні гуртуватися, підтримувати одне одного, стояти брат за брата, плече до плеча. Бережімо нашу Україну і будьмо єдині. І в радості. І в горі. І нехай води красеня Дніпра будуть єдиним, що розділяє нас. З Днем Соборності, великий та сильний народе», - зазначив Президент.

Читайте також: Єдність робить Україну сильнішою перед викликами минулого і майбутнього - Представництво ЄС

Як відомо, 22 січня відзначається День Соборності України. Цього дня в 1919 році відбулося проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-