Треба поважати рішення судів, але і суди мають поважати національні інтереси — Кулеба

Треба поважати рішення судів, але і суди мають поважати національні інтереси — Кулеба

Укрінформ
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба переконаний, що рішення будь-яких судів потрібно поважати, але й самі суди мають поважати національні інтереси України.

Про це він написав у Фейсбук, повідомляє Укрінформ.

“У країні, яка поважає верховенство права, потрібно поважати рішення будь-яких судів. Але і суди мають поважати національні інтереси України”, - підкреслив Кулеба.

Міністр розповів, що сам зараз проходить повну перевірку декларації НАЗК.

“Приємного мало - ховати мені немає чого, але треба багато часу на пошук додаткових документів, уточнення і роз’яснення. Утім, мій особистий дискомфорт не означає того, що повноцінне функціонування системи декларування є неважливим, і я підтримую НАЗК у неприпустимій ситуації, що склалася”, - зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 29 жовтня скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

27 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування.

Читайте також: Рішення КСУ створює серйозну проблему для відносин з міжнародними партнерами — Кулеба

Зокрема, ця стаття ККУ передбачає відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

28 жовтня о 19:00 Національне агентство з питань запобігання корупції на виконання рішення Конституційного Суду України закрило доступ до Реєстру декларацій.

У серпні 2020 року до КС було направлене подання 47 народних депутатів (переважно з фракції «ОПЗЖ») щодо конституційності положень законів, які складають так звану антикорупційну платформу. Йдеться про електронне декларування, спецконфіскацію і оновлену ст. 368-5 ККУ, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Зокрема, парламентарії оскаржили окремі положення законів «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про Державне бюро розслідувань», «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», Кримінального і Цивільного процесуального кодексів.

Читайте також: КСУ заблокував реалізацію результатів місцевих виборів - НАЗК

Після ухвалення даного рішення у НАЗК заявили, що судді КС ухвалили це рішення у власних інтересах, оскільки відомство виявило у кількох суддів ознаки знаки декларування недостовірної інформації.

Водночас в Офісі Президента повідомили, що Володимир Зеленський використає своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити сталу та максимально ефективну роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-