Росія фінансувала

Росія фінансувала "ЛНР" через банк Південної Осетії - СБУ

Укрінформ
Служба безпеки України задокументувала механізм прихованого фінансування урядовими та неурядовими структурами Російської Федерації фейкових органів влади на тимчасово окупованій території Донбасу.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

“Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що для уникнення санкцій стосовно банківського сектору, РФ створила на власній території та у тимчасово окупованих районах Донбасу спеціальні фінансові установи. З 2014 року, після введення у “ЛНР” території рубльової зони, за їх допомогою Росія запровадила механізм фінансування апарату окупаційних органів влади. За даними української спецслужби, щорічний обсяг фінансування РФ псевдодержавного утворення на тимчасово окупованій території Луганської області перевищує 30 мільярдів російських рублів. Це сума, що становить понад дві третини від загальних потреб “бюджету” псевдореспубліки”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що СБУ тривалий час документувала, що для приховування прямої фінансової підтримки фейкових установ на захопленій території Луганської області РФ залучила до схеми фінансування банківську установу Південної Осетії, через яку кошти з Росії потрапляють до так званого “державного банку ЛНР”. Далі гроші розподіляються самозваним “міністерством фінансів “ЛНР” для утримання окупаційних органів влади та силового блоку псевдодержавного утворення. Зокрема, незаконних збройних формувань “МДБ”, “МВС”, “народної міліції”.

За даними української спецслужби, у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України, СБУ задокументувала, що на тимчасово окупованій території ключову роль у системі фінансування псевдореспубліки та її незаконних збройних формувань відіграють так звані “міністр фінансів” та директор “держбанку ЛНР”. Зазначені особи обіймають керівні посади в окупаційній адміністрації ще з 2014 року. Вони підтримують постійні контакти з кураторами від урядових структур РФ, систематично виїжджають до Москви для погодження питань виділення “асигнувань” на функціонування так званої “ЛНР” та розподілу коштів.

Читайте також: СБУ викрила сепаратистського інтернет-агітатора на Одещині

Пресслужба СБУ інформує, що наразі псевдопосадовцям оголошено про підозру у фінансуванні дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України. Їх оголошено у розшук. Найближчим часом обвинувальні акти стосовно правопорушників будуть скеровані до суду для заочного засудження.

Також наголошується, що СБУ продовжує документування дій представників російських урядових та неурядових структур щодо фінансування окупаційної адміністрації так званої “ЛНР”. Досудове слідство проводиться під процесуальним керівництвом прокуратури Луганської області.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-