Судова реформа: іноземні партнери запропонували кандидатів до етичної комісії при ВРП

Судова реформа: іноземні партнери запропонували кандидатів до етичної комісії при ВРП

Укрінформ
Іноземні партнери України запропонували кандидатів до складу Комісії з питань доброчесності та етики при Вищій раді правосуддя і повідомили про це Офіс Президента України.

Про це повідомляє пресслужба глави держави

"27 листопада Агентство США з міжнародного розвитку та Посольство Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні надіслали на адресу Вищої ради правосуддя пропозиції щодо міжнародних експертів до складу Комісії з питань доброчесності та етики. Про номінування експертів вони повідомили також Офіс Президента, який ініціював реформування судової системи", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, до складу Комісії з питань доброчесності та етики було запропоновано:

- Карлоса Кастресану - ексголову Міжнародної комісії проти безкарності у Гватемалі, створеної Організацією Об’єднаних Націй, члена Міжнародної антикорупційної консультативної ради (МАКР) в Україні;

- Джованні Кесслера - колишнього генерального директора Європейського бюро з боротьби з шахрайством, члена Міжнародної антикорупційної консультативної ради в Україні;

- Роберта Корді - члена Державної комісії з питань етики, колишнього начальника федерального Управління боротьби з корупцією в державній сфері (США).

Читайте також: Досвід Литви й Естонії допоможе пришвидшити цифрову трансформацію - Федоров

Крім того, до переліку експертів було включено Клаудіу Ескобар - екссуддю апеляційного суду Гватемали, яка отримала нагороду за розвиток демократії Democracy Award від Національного фонду підтримки демократії (NED) за відданість справі боротьби з корупцією та підтримки прав людини на випадок, якщо хтось із трьох запропонованих експертів з певних причин не зможе виконувати функції члена Комісії.

Усі четверо експертів були раніше запропоновані до складу Громадської ради міжнародних експертів, створеної відповідно до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».

"Таким чином, Агентство США з міжнародного розвитку та Посольство Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні виконали норму ст. 28-1 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», за якою міжнародні та іноземні організації подають пропозиції щодо міжнародних експертів протягом двадцяти днів з моменту набрання чинності законом", - акцентували у пресслужбі.

Іще трьох членів до складу Комісії з питань доброчесності має делегувати Вища рада правосуддя.

"Очікуємо, що процес формування Комісії з питань доброчесності та етики відбудеться без будь-яких зволікань та затягувань", - зазначили в Офісі Президента.

Як повідомлялося, 16 жовтня Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування». Документ, зокрема, передбачає створення Комісії з питань доброчесності та етики, яка має повноваження оцінювання членів Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та суддів Верховного Суду на відповідність критеріям доброчесності та професійної етики, і, у разі виявлення невідповідності, ініціювати їхнє звільнення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-