Клімкін прокоментував погодження Україною

Клімкін прокоментував погодження Україною "формули Штайнмаєра"

Укрінформ
"Формула Штайнмаєра" не має жодного сенсу без того, щоб вона була вмонтована в план дій, тобто дорожню карту.

Таку думку оприлюднив у себе на сторінці у Facebook колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"На формулу Штайнмаєра погодилися. Очікувано. Тобто російську умову щодо проведення "Нормандської зустрічі" виконали. Теж очікувано. Текст ми не бачили, але схоже, що вибори мають бути в цілому вільними та чесними. Тобто Росія їх зробить не вільними і не чесними. І взагалі не виборами", - йдеться у дописі.

Клімкін наголосив, що вільні і чесні вибори – це не тільки відсутність російських військ і техніки на окупованому Донбасі.

Читайте також: “Голос” хоче, аби Зеленський прийшов у Раду та пояснив — що підписали у Мінську

"Це також повне роззброєння і забезпечення безпеки. Питання – ким, як та коли? Це повний контроль нами та/або міжнародною спільнотою над безпекою на всій території окупованого Донбасу і всій ділянці українсько-російського кордону. Це повна участь усіх українських ЗМІ та політичних партій. Це також участь тимчасово переміщених осіб. Це організація виборів нашою ЦВК, можливо спільно з міжнародною адміністрацією. Це функціонування українських судів і ще багато всього. Відповіді на всі ці питання мають бути чіткими і однозначними. Інакше легітимність цих виборів ніколи не буде визнана", - зазначив він.

За його словами, "формула Штайнмаєра" не має жодного сенсу без того, щоб вона була вмонтована в план дій, тобто дорожню карту.

Читайте також: Під Офісом Президента - пікет через "формулу Штайнмаєра"

"Вона також не має жодного сенсу без відповідей на згадані вище питання. Тобто запитань стало більше, ніж було. Суспільство буде вимагати на них відповідей. Таких, які не вирішують проблему окупації Донбасу за рахунок України. Для всіх інших, навіть для наших друзів, це проблема, яку необхідно вирішити. Для нас – питання нашого існування як єдиної та соборної держави", - підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський на брифінгу у вівторок заявив, що Україна на лист спецпредставника від ОБСЄ Мартіна Сайдіка відповіла, що погодила текст "формули Штайнмаєра".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-