У ПАРЄ нагадали, що повноваження української делегації спливають 30 вересня

У ПАРЄ нагадали, що повноваження української делегації спливають 30 вересня

Документ
Укрінформ
У Парламентській асамблеї Ради Європи нагадують, що повноваження членів постійної делегації Верховної Ради України 8-го скликання завершуються у понеділок, 30 вересня, об 11.30.

Позицію секретаріату ПАРЄ власному кореспондентові Укрінформу у Страсбурзі роз'яснив директор із загальних питань Горст Шаде.

«Згідно з регламентом, зокрема п. 3 ст. 11, повноваження чинної делегації (внесеної у січні 2019 року – ред.) спливають з початком першого засідання Асамблеї або засідання установчого комітету, що відбуваються після призначення нової делегації національним парламентом», - зазначив представник секретаріату ПАРЄ.

Він уточнив, що секретаріат Асамблеї дізнався про призначення нової постійної делегації Верховної Ради України через «пресу, сайт та контакти з українськими парламентаріями». Тож повноваження делегатів від України, які були підтверджені на початку року, спливають об 11.30 понеділка – у час, коли відкривається осіння сесія ПАРЄ.

«На даний момент ми не отримали від України (для затвердження - ред.) повноваження нової делегації. Це означає, якщо до понеділка не буде нової делегації, то повноваження попередньої закінчаться об 11.30», - додав представник секретаріату Асамблеї.

Читайте також: Україна в понеділок може втратити представництво у ПАРЄ

Слід зазначити, що за такого розвитку подій делегація від України не буде присутня у ПАРЄ до 27 січня 2020 року, коли відкриється чергова сесія.

Як повідомляв Укрінформ, 30 вересня - 4 жовтня пройде осіння сесія ПАРЄ. Нова делегація України в Парламентській асамблеї Ради Європи офіційно відмовилася від участі в ній. Це рішення прийнято у зв'язку з поверненням Російської Федерації до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї, ухвалених у відповідь на російську агресію проти України.

Про загрозу втрати Україною права брати участь у сесії та комітетах Асамблеї також написав народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.

У свою чергу, заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця заявив, що нову українську делегацію в ПАРЄ намагаються змусити прибути до Страсбурга через секретаріат Асамблеї, аби відновити "business as usual".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-