Рада дозволила Зеленському планувати оборону в разі збройної агресії

Рада дозволила Зеленському планувати оборону в разі збройної агресії

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до Закону України "Про оборону України" щодо організації оборони держави".

Таке рішення підтримали 286 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Закон визначає, що планом оборони є сукупність документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення політичних, економічних, соціальних, воєнних, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних, інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту та її захист у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

При цьому Президент для організації оборони держави за поданням Кабміну затверджуватиме план оборони, його структуру та військово-адміністративний поділ території України. Порядок розробки плану оборони визначається Кабінетом міністрів.

Законом встановлено, що видання плану оборони скоординує діяльність складових сил оборони та дасть можливість підготувати органи державної влади, органи місцевого самоврядування, єдиної системи цивільного захисту, національної економіки до переведення з мирного на воєнний стан та відсічі збройній агресії, ліквідації збройного конфлікту, а також готовності населення і території держави до оборони.

Закон набуває чинності наступного дня після опублікування.

Читайте також: У Конгресі США проголосували за обов'язкове виділення оборонної допомоги Україні

Як повідомляв Укрінформ, 12 вересня Верховна Рада ухвалила у першому читанні президентський законопроєкт 1011 "Про внесення змін до Закону України "Про оборону України" щодо організації оборони держави".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-