"Слуга народу" подала Президенту 12-13 кандидатур на членів ЦВК — Корнієнко

Укрінформ
Депутатська фракція політичної партії «Слуга народу» подала Президенту України Володимиру Зеленському 12-13 кандидатур на посади членів Центральної виборчої комісії.

Про це журналістам у кулуарах парламенту повідомив перший заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми чекаємо від Президента (внесення до парламенту - ред.) кандидатур. У нього є ще один день, за нашими підрахунками… Ми (фракція «Слуга народу» - ред.) подали від себе 12-13 кандидатур. І відповідно, наскільки нам відомо, інші фракції теж подали», - зазначив Корнієнко.

Водночас на прохання журналістів назвати конкретні прізвища потенційних кандидатів у члени ЦВК, політик цього робити не став.

«Зараз ми про прізвище не говоримо, щоб не створювати додаткового ажіотажу довкола цих людей - хай вони ще пару днів поживуть спокійно», - додав Корнієнко.

Як повідомлялося, Верховна Рада 13 вересня ухвалила постанову «Про дострокове припинення повноважень всього складу Центральної виборчої комісії». Відповідне рішення підтримав 341 народний депутат.

Президент Володимир Зеленський 9 вересня вніс до парламенту подання про дострокове припинення повноважень членів ЦВК

11 вересня Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав це подання Президента.

Читайте також: Разумков відкрив ранкову Раду, в залі - 386 депутатів

Своє подання Президент, зокрема, мотивував тим, що під час здійснення реєстрації ЦВК нібито діяла упереджено і всупереч принципам, визначеним виборчим законодавством. У поданні також зазначається, що 28 рішень ЦВК були скасовані судами.

Уже колишній склад ЦВК Верховна Рада затвердила 20 вересня 2018 року. До того ВР чотири роки не могла домовитися щодо призначення нових членів ЦВК попри те, що термін повноважень 12 із 15 членів ЦВК сплив у червні 2014 року, ще в одного — у лютому 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-