Тиск на Росію ефективніший за миротворців — Пристайко

Тиск на Росію ефективніший за миротворців — Пристайко

Укрінформ
Міністр закордонних справ України сумнівається в ефективності миротворчих місій у врегулюванні конфліктів у світі та вважає, що міжнародна спільнота має виконати свою обіцянку тиснути на Росію, аби вона пішла з Донбасу.

Про це Вадим Пристайко заявив у виступі на XVI Щорічній зустрічі YES, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Є дуже мало прикладів, коли миротворчі місії припиняли якісь конфлікти. Ми знаємо місії в Африці, які вже 50 років існують, а люди гинуть, попри присутність блакитних шоломів", - сказав Пристайко.

На його думку, Україна має просити міжнародну спільноту про виконання обіцянки тиснути на Росію, аби вона припинила підтримувати військовий конфлікт на Донбасі.

"Мене дуже турбує, що ми використовуємо слова "творчий підхід", "заохочення" і найменше говоримо про те, як можна тиснути на Росію, щоб вона зробила те, чого ми хочемо. Ви ж уявляєте наскільки це важко добитися того, щоб вони визнали свою участь у тому, що відбувається на місцях", - зауважив міністр.

Він також нагадав, що при обговоренні питання миротворчої місії слід мати на увазі, що вона навіть не була включена до Мінських домовленостей і не є предметом переговорів у "нормандському форматі".

Пристайко також акцентував, що "яким би не був творчий підхід, нам треба думати про безпеку".

Читайте також: Одночасні місцеві вибори можливі тільки після виведення військ РФ з Донбасу – Пристайко

Як повідомляв Укрінформ, XVI щорічна зустріч Ялтинської європейської стратегії (YES) "Щастя зараз. Нові підходи для світу в кризі" проходить з 12 по 14 вересня 2019 року в Києві. Понад 400 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів з 26 країн беруть участь у конференції, організованій Ялтинською європейською стратегією (YES) у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-