Президент ветував Виборчий кодекс, ухвалений “восьмою” Радою

Президент ветував Виборчий кодекс, ухвалений “восьмою” Радою

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський, підтримуючи в цілому зміни до Виборчого кодексу, наклав вето на документ, прийнятий народними депутатами 8 скликання Верховної Ради.

Про це йдеться на сайті ВР, де у статусі документу вказано «Готується на розгляд з вето Президента», повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Підтримуючи в цілому зведення в єдиний кодифікований законодавчий акт усіх виборчих процедур та правил з метою уніфікації регулювання підготовки і проведення виборів в Україні, вважаю, що такий акт має забезпечити належну регламентацію виборчого процесу на демократичних засадах та з додержанням демократичних процедур з метою забезпечення реалізації громадянами України закріпленого Конституцією України виборчого права... Водночас Кодекс, що надійшов на підпис, містить положення, які не відповідають Конституції України, не враховують останні позитивні зміни до виборчого законодавства, спрямовані на його удосконалення, не узгоджуються із законодавчими актами, які є базовими у відповідній сфері, не забезпечують належної регламентації й організації виборчого процесу, ефективного контролю за здійсненням виборчих процедур”, - йдеться в Пропозиціях Президента до Виборчого кодексу.

Загалом Зеленський виклав свої пропозиції у 17 пунктах та зазначив, що це не повний перелік зауважень.

“З огляду на викладене не можу підтримати Виборчий кодекс України у запропонованій редакції, повертаю його для повторного розгляду та пропоную доопрацювати з урахуванням наведених зауважень з метою забезпечення належної регламентації виборчого процесу, створення умов для вільного волевиявлення громадян України на основі конституційних принципів й демократичних стандартів організації та проведення виборів, унеможливлення будь-яких зловживань та маніпуляцій під час проведення виборів”, - зазначається в тексті зауважень Президента.

Читайте також: Сліпачук: Рішення Президента про звернення до ВР щодо розпуску ЦВК - політичне

Як повідомлялося, 11 липня цього року Верховна Рада 8-го скликання ухвалила новий Виборчий кодекс, який передбачає введення пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

27 серпня голова Ради 8-го скликання Андрій Парубій підписав новий Виборчий кодекс.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-