Посольство України підтвердило, що США розблокували понад $390 мільйонів допомоги

Посольство України підтвердило, що США розблокували понад $390 мільйонів допомоги

Укрінформ
Адміністрація Дональда Трампа розблокувала кошти з програм зміцнення оборони та безпеки України, фінансування яких було затверджено раніше в бюджетах Держдепартаменту США і Пентагону.

Про це повідомляє посольство України в США у Facebook.

"Вітаємо підтримку Адміністрацією США та Конгресом рішення щодо розблокування безпекової допомоги Україні", - зазначили на сторінці посольства.

Зокрема, йдеться про $250 млн з бюджету Пентагону в рамках програми "Ініціатива безпекової допомоги Україні", $115 млн за програмою Держдепартаменту "Міжнародне військове фінансування" з бюджету 2019 року, а також $26,5 млн за цією ж програмою з бюджету 2018 року. Загалом це $391,5 млн, підсумували в дипломатичному представництві.

Ці кошти призначені для закупівлі озброєння та військової техніки, надання послуг, які сприятимуть посиленню можливостей Збройних Сил України.

Читайте також: Трамп свої указом істотно посилив боротьбу з тероризмом

Така підтримка Сполученими Штатами народу України в боротьбі з російською агресією "є свідченням стратегічного партнерства між нашими країнами та вагомим внеском у зміцнення європейської та євроатлантичної безпеки", підкреслили в посольстві України.

Як повідомляв Укрінформ, Держдеп США ухвалив рішення про виділення Україні $141,5 млн в межах програми посилення безпеки й оборони й зокрема, закупівлі стрілецької зброї. 

Як уточнив з цього приводу помічник держсекретаря з питань політико-військових справ Кларк Купер, Конгрес був оповіщений в середу про це фінансування. Вказана сума може почати використовуватися через 15 днів після повідомлення, якщо не буде заперечень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-