Геращенко: Історія зі мною - прецедент недемократичних рішень ВР

Геращенко: Історія зі мною - прецедент недемократичних рішень ВР

Укрінформ
Співголова парламентської фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко вважає “поширення практики переслідувань народних депутатів за критику влади” ознакою згортання демократії в Україні.

Про це вона написала у листі Голові Комітету Верховної ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Кальченку С.В, яке вона оприлюднила у Facebook.

"Поширення практики переслідувань народних депутатів України за критику діючої влади буде тривожним симптомом згортання демократичних процесів в Україні загалом і в парламенті держави зокрема. Відтак, розраховую, що моя політична позиція жодним чином не зазнаватиме утисків у парламенті демократичної і правової держави, якою на конституційному рівні проголошено Україну. У тому числі з боку очільників фракції монобільшості, які позиціонують себе як прибічники демократії", - написала Геращенко.

Вона заявила, що у протилежному випадку змушена буде апелювати до міжнародних правозахисних інституцій, які опікуються станом додержання демократичних принципів свободи слова в Україні.

Геращенко вважає, що позиція Голови фракції "Слуга народу" Давіда Арахамії стосовно її висловлювань є упередженою, а щодо самого Арахамії - вказала на "явні ознаки зловживання правами народного депутата" з його боку.

"Жодних образливих висловлювань на адресу іншого народного депутата або депутатської фракції "депутатської групи " 10 вересня 2019 року мною виголошено не було, про що свідчить і стенограма відповідного пленарного засідання. Під час своїх виступів на сесійному засіданні 10 вересня 2019 року я не вживала і не називала жодних прізвищ чи назв політичних фракцій, партій та груп", - написала вона.

Геращенко нагадала, що політичні позиції народного депутата не можуть бути предметом юридичної відповідальності.

“Схоже, історія зі мною - перший прецедент недемократичних рішень ВР. Можу тільки повторити те, про що застерігала з трибуни ВР - перекреслюється парламентаризм. Мій емоційний виступ будувався на аналогіях по Джойсу, але партер сприйняв слова по Фрейду”, - написала Геращенко після того, як комітет ВР з питань Регламенту вирішив рекомендувати парламенту позбавити її можливості брати участь у п'яти пленарних засіданнях.

Микола Княжицький заявив з трибуни, що фракція "Європейська солідарність" вважає неконституційною пропозицію Комітету ВР з питань Регламенту.

"Ірина Геращенко, як і всі ми, протестувала проти згортання демократії в Україні, проти встановлення диктатури і тоталітаризму, які справді дорівнюють фактам знищення України, які чинять різні "зеленые человечки". Жодної образи тут, очевидно, не було. Це рішення суперечить Конституції України, тому що, скасовуючи депутатську недоторканність, ми дозволили депутатам з цієї трибуни висловлюватися спокійно і правильно", - заявив Княжицький.

Коли Княжицький нагадав про рішення Регламентного комітету, депутати від фракції "Слуга народу" відреагували на це оплесками. Під час його виступу біля трибуни стояли всі члени фракції "Європейська солідарність".

Княжицький додав, що пропозиція комітету позбавити Геращенко можливості брати участь у п'яти пленарних засіданнях обмежує право виборців партії, а також права фракції, оскільки Геращенко є її співголовою. Також Княжицький зауважив, що у висловлюванні Геращенко про "зелених чоловічків" не згадувалася жодна фракція і жоден народний депутат.

"Хочу наголосити, що ми живемо в демократичній країні, тому в цій демократичній країні, яку ми намагаємося зберегти, за це рішення (комітету - ред.) проголосували представники лише однієї фракції - "Слуга народу". Представники всіх інших фракцій проголосували проти", - зазначив Княжицький.

На думку депутата, рішення комітету з питань регламенту - це "перший дзвіночок про закінчення демократії в країні, чого ніколи не було за роки української незалежності". Він закликав парламентаріїв не підтримувати в сесійній залі пропозицію комітету позбавити Геращенко можливості брати участь у п'яти пленарних засіданнях.

"Я прошу вас не підтримувати обмеження демократії, я прошу вас бути солідарними і відповідальними, я прошу вас разом будувати Україну. Ми - фракція опозиційна, але ми фракція конструктивна, ми готові з усіма для цього співпрацювати. Ми просимо вас не встановлювати диктатуру, поважати права всіх виборців і бути солідарними", - підсумував Княжицький.

Як повідомляв Укрінформ, 10 вересня, під час виступу Ірини Геращенко у ВР сталася перепалка між народними депутатами від фракцій "Слуга народу" та "Європейська солідарність".

Так, під час розгляду законопроєкту №1043 про внесення змін до Регламенту ВР щодо протидії зловживанням правами народних депутатів Геращенко вийшла до трибуни парламенту і заявила: "П'ять років тому "зеленые человечки" захопили Крим. Зараз "зеленые человечки" захоплюють український парламент, і насправді, повністю його перекреслюють".

Після цих слів Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відключив мікрофон і наголосив, що її порівняння неприпустимі.

Водночас до президії підійшли всі члени фракції "Європейська солідарність" і стали біля трибуни. Геращенко продовжила виступ словами, що "Рада перетворюється на парламент АР Крим". Виступ Геращенко народні депутати від фракції "Слуга народу" перебивали вигуками і оплесками.

Читайте також: Регламентний комітет пропонує “дискваліфікувати” Геращенко на п'ять засідань Ради

Геращенко попросила голову Верховної Ради "заспокоїти свій югенд і не давати право перекрикувати опозицію".

Згодом Комітет ВР з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи парламенту пропонує ВР позбавити співголову фракції "Європейська солідарність" Ірину Геращенко можливості брати участь у п'яти пленарних засіданнях за образу депутатів фракції "Слуга народу".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-