Рада закликає ПАРЄ не визнавати членів делегації Росії, “обраних” у Криму

Рада закликає ПАРЄ не визнавати членів делегації Росії, “обраних” у Криму

Заява
Укрінформ
Верховна Рада України закликала Парламентську асамблею Ради Європи на січневій сесії утриматися від підтримки повноважень членів делегації Російської Федерації, які були обрані на незаконних місцевих виборах у Криму 8 вересня.

Про це йдеться в ухваленій парламентом заяві про невизнання легітимності так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України — в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі.

“Закликаємо членів Парламентської асамблеї Ради Європи засудити під час чергової жовтневої сесії ПАРЄ 2019 року проведення незаконних виборів на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим і м. Севастополь (Україна), утриматися у рамках січневої сесії ПАРЄ 2020 року від підтримки повноважень членів парламентської делегації РФ, які були обрані голосами мешканців тимчасово окупованого Криму в ході незаконних виборів, та перебувають під санкціями Європейського Союзу”, — наголошується в документі.

Читайте також: Рада закликає світ посилити тиск на РФ через "вибори" в окупованому Криму

Як повідомляв Укрінформ, 8 вересня в Російській Федерації пройшли місцеві вибори, в тому числі в незаконно анексованих Криму і Севастополі.

11 вересня Верховна Рада ухвалила постанову №2119 “Про заяву Верховної Ради України про невизнання легітимності так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України - Автономна Республіка Крим та м. Севастополь”.

Цим документом український парламент засудив чергове порушення міжнародного права з боку Російської Федерації у зв'язку з фактом незаконного голосування на тимчасово окупованих територіях АР Крим та міста Севастополя.

Заява також містить заклик до міжнародної спільноти дати оцінку незаконним діям Росії щодо організації і проведення “місцевих виборів”.

Водночас ВР закликала демократичні країни світу до продовження і посилення міжнародного політичного та економічного тиску на Російську Федерацію з метою відновлення територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-