Депутати підтримали законопроєкт про реформу прокуратури

Депутати підтримали законопроєкт про реформу прокуратури

Укрінформ
Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури" (№1032).

За прийняття закону проголосували 287 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Скорочення строку подання пропозицій і поправок до другого читання законопроєкту підтримали 262 народних депутатів.

Законопроект, зокрема, пропонує замість чинної структури органів прокуратури побудувати після проведення атестації прокурорів нову структуру, що має включати Офіс генерального прокурора, обласні, окружні прокуратури. Також проєкт закону надає генеральному прокурору право ліквідовувати та реорганізовувати окружні та обласні прокуратури.

Читайте також: Комітет ВР рекомендує ухвалити законопроєкт про реформу прокуратури

Крім того, законопроєктом ліквідуються військові прокуратури, але водночас встановлюються права генпрокурора у разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генпрокурора, обласних прокуратур, окружних прокуратур.

Також законопроєкт передбачає зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15000 до 10000 осіб.

У документі передбачено надання генпрокурору повноважень затверджувати стратегію розвитку прокуратури; систему оцінювання якості роботи прокурорів; порядок вимірювання та регулювання навантаження на прокурорів; порядок розгляду звернень щодо неналежного виконання прокурором, який обіймає адміністративну посаду, посадових обов’язків, встановлених для відповідної адміністративної посади.

Законороєкт передбачає надання можливості для всіх кандидатів із вищою юридичною освітою та стажем роботи у сфері права брати участь у відборі на заміщення посад в усіх органах прокуратури.

Національну академію прокуратури України планують перетворити на Тренінговий центр прокурорів України.

Читайте також: Рада у вівторок працюватиме, поки не розгляне всі питання порядку денного

Базовий посадовий оклад прокурора має підвищитися з 12 до 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Встановлюється обмеження в розмірі 25% для максимального розміру премії прокурора за результатами календарного року, яка нараховується виключно відповідно до оцінки роботи прокурора.

Законопроєкт також встановлює, що прокурори, які на день набрання чинності законом займають посади прокурорів у ГПУ, регіональних, місцевих, військових прокуратурах можуть бути переведені на посаду прокурора в Офісі генпрокурора, обласних, окружних прокуратурах лише у разі успішного проходження ними атестації. Атестація не поширюється на прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Атестація прокурорів включатиме два етапи - складення письмового іспиту у формі анонімного тестування та співбесіда. У разі непроходження атестації прокурор звільняється з посади. Особи, які не займали посаду прокурора на момент набуття чинності закону, матимуть право взяти участь у відкритому конкурсі на вакантні посади прокурора за умови наявності вищої юридичної освіти та стажу роботи у сфері права.

Тимчасово, до 1 вересня 2021 року, планується зупинити повноваження Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Як повідомляв Укрінформ, Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності на засіданні 10 вересня рекомендував депутатам ухвалити президентський законопроєкт № 1032.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-