У

У "ЄС" і "Голосі" заявляють про грубе порушення регламенту при ухваленні закону про імпічмент

Укрінформ
Депутатська фракція політичної партії "Європейська солідарність" заявляє про грубі та свідомі порушення закону про регламент Верховної Ради під час голосування закону про імпічмент.

Про це журналістам в кулуарах парламенту заявив співголова фракції "Європейська солідарність" Артур Герасимов.

"Те, що зараз відбувається в залі парламенту, — як на мене це просто вбивство парламентаризму в Україні і це прямий шлях до вбивства демократії. Є чіткий закон про те, як приймаються законопроєкти парламентом України... Тільки що відбулося порушення, причому пряме, свідоме, грубе порушення законодавства України", - зазначив Герасимов.

За його словами, одним із можливих наслідків ухвалення рішення з порушеннями може бути скасування закону про імпічмент.

"При цьому є чітка процедура: якщо хочете швидко, то є скорочена процедура прийняття до другого читання цього законопроєкту – і вже через тиждень він може бути прийнятий в цілому без жодних порушень", - зазначив Герасимов.

При цьому на запитання кореспондента Укрінформу, які саме норми регламенту були порушені при ухваленні закону про імпічмент Герасимов відповів, що йдеться про пункт 4 статті 102. Відповідно до цього положення за рішенням Верховної Ради допускається остаточне ухвалення законопроєктів відразу після першого чи другого читання, якщо законопроєкт визнано таким, що не потребує доопрацювання та, якщо не надійшло зауважень щодо його змісту від народних депутатів, інших суб’єктів права законодавчої ініціативи, юридичного чи експертного підрозділів апарату Верховної Ради.

З депутатами "ЄС" солідарна і депутатська фракція політичної партії "Голос". 

"Якщо хоча б один депутат вимагає внесення правок, то законопроєкт не може бути прийнятий за основу та в цілому одномоментно. Мусить бути хоча б скорочена процедура: тиждень часу на внесення правок, опрацювання комітетом і в такому турборежимі комітет встиг би, і наступного тижня ми мали би хоча б якісніший законопроєкт. Хоча я наголошую, що ми у фракції "Голос" не розглядаємо цей закон як якісь зміни — це політичний бал Зеленського. Цей закон абсолютно не має жодного сенсу без внесення змін до Конституції", - зазначив народний депутат від “Голосу” Роман Лозинський.

При цьому він уточнив, що фракція "Голос" розробляє законопроєкт щодо внесення змін до Конституції, які стосуються процедури імпічменту.

"Не можна просто так забути про процедуру імпічменту, яка не запрацює згідно з ухваленим сьогодні законом", - додав депутат.

Читайте також: Рада затвердила порядок денний сесії: планує розглянути 260 законопроєктів

Як повідомляв Укрінформ, голова Верховної Ради Дмитро Разумков оголосив позапланову перерву на 30 хвилин в ранковому засіданні парламенту для наради з керівниками фракцій.

Перед цим Рада ухвалила закон "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)". Спочатку парламентарі ухвалили законопроєкт у першому читанні. Після цього Дмитро Разумков оголосив голосування за закон в цілому. Народні депутати від інших фракцій, зокрема, представники "Європейської солідарності", почали наполягати на процедурі другого читання та можливості розгляду поправок до законопроєкту. Однак депутати 245 голосами ухвалили закон в цілому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-