Рада планує ухвалити закон про імпічмент

Рада планує ухвалити закон про імпічмент

Онлайн
Укрінформ
Верховна Рада планує у вівторок ухвалити за основу та в цілому законопроект про імпічмент.

Про це йдеться у порядку денному засідання, опублікованому на сайті парламенту.

Законопроект №1012 “Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)” передбачає, що ВР може усунути Президента з посади в порядку імпічменту виключно у разі вчинення ним держзради або іншого злочину. Процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю депутатів від конституційного складу. Після прийняття рішення про звинувачення Президента Рада має звернутися до Конституційного та Верховного судів для отримання висновків щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент, а також про те, що діяння глави держави містять ознаки держзради або іншого злочину.

Передбачається, що рішення про імпічмент Президенту вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу ВР.

Згідно з порядок денним, депутати мають розглянуть цей законопроєкт четвертим питанням.

Перед цим у Раді заплановано затвердження порядку денного другої сесії, а також проєктів постанов про дострокове припинення повноважень депутата Анни Коваленко, призначеної заступником керівника Офісу Президента, та щодо обрання 11 депутатів новими членами профільних комітетів парламенту.

Водночас Верховна Рада планує ухвалити законопроект № 1009 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства", яким скасовуються так звані “поправки Лозового” та надається право НАБУ і ДБР самостійно здійснювати прослуховування народних депутатів.

Читайте також: Комітет рекомендує Раді ухвалити законопроєкт щодо перезавантаження влади

Крім того, у вівторок парламентарії мають намір ухвалити як закон зареєстрований Президентом проєкт №1025 "Про внесення зміни до закону "Про Вищий антикорупційний суд" (щодо початку роботи суду)". Ним передбачається, що підсудність Вищого антикорупційного суду як суду першої, апеляційної інстанцій, слідчих суддів поширюється на кримінальні провадження, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду. Водночас законопроектом пропонується передавати до ВАС усі кримінальні провадження, досудове розслідування у яких завершено прокурорами САП і судовий розгляд яких судами першої, апеляційної інстанцій не завершено до дня початку роботи ВАС.

На пленарному засіданні також має бути розглянутий президентський законопроєкт №1032 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури”, а також законодавчі ініціативи народних депутатів щодо перезавантаження влади (№1066), стосовно зменшення тиску на бізнес (№1080), про скорочення переліку видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню (1050) та нову редакцію проєкту закону, яким передбачається вдосконалення процедури публічних закупівель (№1076).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-