Антикорупційний комітет рекомендує ухвалити закон про конфіскацію незаконних активів

Антикорупційний комітет рекомендує ухвалити закон про конфіскацію незаконних активів

Укрінформ
Антикорупційний комітет ВР рекомендував ухвалити в цілому законопроєкт №1031 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування і покарання за набуття таких активів".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за відповідне рішення проголосували 10 членів комітету.

Серед іншого документ передбачає цивільну конфіскацію майна за набуття незаконних активів без подальшого притягнення до кримінальної відповідальності.

Як зазначила голова комітету Анастасія Красносільська, даний законопроєкт узгоджений з експертами Міжнародного валютного фонду.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський вніс законопроект №1031 до Верховної Ради 29 серпня та визначив його як невідкладний.

Читайте також: Законопроект про незаконне збагачення погодили з МВФ - Рябошапка

Документом пропонується повернути кримінальне покарання за незаконне збагачення з урахуванням висновків Конституційного Суду. Злочином вважатиметься набуття активів, яке на понад 11, 5 млн гривень перевищує доходи чиновника.

За необґрунтоване збагачення йому загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади та займатись певною діяльність. Такі активи зможуть бути предметом спеціальної конфіскації. При цьому, якщо різниця між набутими активами та законними доходами сягатиме від 960 тисяч гривень (500 прожиткових мінімумів для працездатних) до 11,2 мільйонів гривень – статки будуть стягуватися судом в цивільному порядку.

Позови про стягнення активів розглядатиме Вищий антикорупційний суд, а звертатися до суду будуть прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Читайте також: Законопроект Зеленського про незаконне збагачення пройшов комітет ВР

Також законопроектом пропонується стягувати активи понад 1 млн. грн, незаконно отримані чиновником за чотири роки до початку дії закону: якщо на час набуття чинності вони перебували у власності чиновника або третіх осіб, які набули це майно за його вказівкою чи за його гроші. Така норма може дозволити конфіскувати незаконно набуті активи фігурантів справ НАБУ, які уникли покарання завдяки рішенню Конституційного суду.

26 лютого 2019 року КСУ декриміналізував статтю 368 Кримінального Кодексу "незаконне збагачення", яка дозволяла притягти чиновників до відповідальності у випадку, коли їхнє майно та витрати явно перевищують офіційні доходи. В результаті було закрито 65 кримінальних провадженнях щодо народних депутатів, міністрів, керівників держустанов, військових прокурорів, заступників голови СБУ та інших одіозних топ-чиновників, які підозрювалися в корупційних діях та незаконному збагаченні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-