КСУ визнав конституційним закон

КСУ визнав конституційним закон "Про освіту" - джерело

Укрінформ
Конституційний суд України визнав конституційним закон "Про освіту".
Відповідне рішення ухвалено під час засідання Великої палати у вівторок, повідомило у коментарі Укрінформу джерело в КС.

"Конституційний суд визнав конституційним закон "Про освіту", - сказав співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, В Україні 28 вересня 2017 року набув чинності закон «Про освіту», який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома або більше мовами. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською в окремих класах комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Читайте також: КСУ визнав конституційним закон про декомунізацію - джерело

У свою чергу 48 народних депутатів оскаржили у КСУ статтю 7 зазначеного закону. Автори подання стверджують, що відповідно до цієї статті представники нацменшин позбавляються права з 5 класу школи здобувати освіту національною мовою. Парламентарії зазначають, що відповідно до нового закону представники нацменшин можуть реалізовувати своє право на навчання рідною мовою тільки в дошкільних закладах і початковій школі і лише до 2020 року.

У зв’язку з ухваленням даного закону уряд Угорщини блокує проведення комісії “Україна-НАТО”.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-