МЗС України закликало не допустити російського сценарію федералізації Молдови

МЗС України закликало не допустити російського сценарію федералізації Молдови

Укрінформ
Україна зацікавлена у стабільній, демократичній і європейській Молдові та готова надати, у разі необхідності, сприяння у розв'язанні наявних проблем.

Про це йдеться у заяві, опублікованій на офіційному сайті вітчизняного МЗС.

"Закликаємо провідні політичні сили Молдови діяти в межах правового поля, вирішувати суперечки шляхом політичного діалогу з метою уникнення силового протистояння. Важливим для країни та безпекової ситуації в регіоні є недопущення зовнішнього втручання, спрямованого на реалізацію російського сценарію федералізації країни", - заявили в МЗС України.

Читайте також: Прем'єр Молдови: Мирна передача влади - єдиний шлях до виходу з кризи

Українські дипломати закликали політичні сили Молдови вчиняти дії в рамках правового поля та розв'язувати проблеми "шляхом політичного діалогу".

Нагадаємо: у суботу, 8 червня, в парламенті Молдови повідомили про створення тимчасової коаліції, до складу якої увійшли депутати з фракцій Партії соціалістів і політичного блоку «ACUM» (під угодою підписалися 60 депутатів). Всього в парламенті Молдови - 101 депутат.

На засіданні було обрано спікера парламенту - голову Партії соціалістів Зінаїду Гречану, а також затверджено новий склад уряду на чолі з Майєю Санду. Перше засідання нового уряду заплановано на понеділок. За словами Санду, воно пройде в приміщенні парламенту, тому що вхід в будівлю уряду заблоковано прихильниками Демократичної партії.

Читайте також: Представники бізнесу в Молдові закликали підтримати новий уряд

Конституційний суд Молдови виніс вердикт про визнання неконституційними всіх прийнятих нинішнім складом парламенту 8 червня і в наступний період рішень, постанов і законодавчих актів. Інстанція вже винесла вердикти про неконституційність обрання Зінаїди Гречаної спікером, а Майї Санду прем'єр-міністром.

У неділю, 9 червня, Конституційний суд тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона за його відмову розпустити парламент і призначити дострокові вибори, призначивши тимчасово виконуючим обов'язки президента заступника голови Демократичної партії Павла Філіпа. Філіп, у свою чергу, підписав указ про розпуск парламенту і про призначення дострокових виборів на 6 вересня цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-