Росія у Гаазі звинуватила Україну у невиконанні Мінських домовленостей

Росія у Гаазі звинуватила Україну у невиконанні Мінських домовленостей

Укрінформ
Представник Росії у Міжнародному суді ООН, британський юрист Семюел Вордсворт заявив про порушення Україною Мінських домовленостей.

Про це він сказав на слуханнях у суді ООН, де Росія намагається довести відсутність юрисдикції цього органу для розгляду справи за позовом України проти РФ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Україна не виконує Мінських домовленостей. Її дії після Мінських домовленостей суперечать її обіцянкам. “ДНР” і “ЛНР” є хоч і не визнаними, проте окремими сторонами процесу”, - стверджує Вордсворт.

Інший представник Росії у Міжнародному суді ООН, професор міжнародного права університету Потсдама Андреас Ціммерман заявив, що згідно з Міжнародною конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму має бути чітке визначення фінансування тероризму і ким саме.

“Держави не домовлялися на рахунок того, щоб статті конвенції охоплювали державних високопосадовців. Україна намагається розширити значення статей. Широке тлумачення недопустиме”, - заявив Ціммерман.

Як повідомляв Укрінформ, 3-7 червня відбуваються слухання щодо попередніх заперечень Російської Федерації (юрисдикції) у справі про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.

Звинувачення, висунуті до Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака “Малайзійських авіаліній” рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік від Волновахи; вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінація щодо української та кримськотатарських громад; заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

Читайте також: Росія не заперечувала у Гаазі фінансування “Л/ДНР”

6 березня 2017 відбулися перші слухання в Гаазі. 19 квітня 2017 року було оголошено рішення про запобіжні заходи. Міжнародний суд ООН у Гаазі визначив, що Росія має поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти у Криму українською мовою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-