Українська делегація прибула на засідання Суду в Гаазі щодо агресії РФ

Українська делегація прибула на засідання Суду в Гаазі щодо агресії РФ

Фото
Укрінформ
Українська делегація прибула до Палацу Миру в Гаазі, в якому засідає Міжнародний суд ООН.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу у Гаазі.

Через складну пропускну систему приїхати до будівлі суду треба за годину до початку слухань, оскільки тут діють кількаступеневі заходи безпеки: пункт сканування, прохід через рамку, перевірка документів.

Слухання проходитимуть у великій залі Палацу миру. Сьогодні перший раунд усних аргументів, РФ виступає першою. Завтра виступатиме Україна. Очолює українську делегацію Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції, Агент України у справі Україна проти Російської Федерації.

Українська делегація прибула на засідання Суду в Гаазі/ Фото Ірини Драбок

Слухання триватимуть з понеділка 3 червня по п'ятницю 7 червня.

Як повідомляв Укрінформ, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії. Міжнародний суд ООН розглядає позов щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації. Звинувачення, висунуті до Росії, включають: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік від Волновахи; смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінація щодо української та кримськотатарських громад; заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української й кримськотатарської мов.

Читайте також: На слуханнях у Гаазі Україні допомагатимуть відомі міжнародні фахівці

6 березня 2017 відбулися перші слухання в Гаазі.

19 квітня 2017 року було оголошено рішення про запобіжні заходи. Міжнародний суд ООН у Гаазі визначив, що Росія має поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти у Криму українською мовою.

У рамках позову проти Росії 12 червня 2018 року Україна відправила до Міжнародного суду ООН цілий автобус доказів російської агресії. Мова йде про меморандум, головний документ, який важить близько 90 кілограмів, складається з понад 17 500 сторінок тексту, міститься в 29 томах і має 75 примірників. Меморандум містить докази порушення Росією міжнародного права в Криму і на Донбасі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-