Кулеба назвав ганебним рішення, яке може повернути Росію до ПАРЄ

Кулеба назвав ганебним рішення, яке може повернути Росію до ПАРЄ

Укрінформ
Рішення, яким Росію можуть повернути до Парламентської асамблеї РЄ, в умовах окупації Криму та агресії РФ проти України, що триває, є суперечливим та ганебним за контекстом.

Таку думку висловив у Twitter постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, коментуючи результати засідання у п'ятницю у Гельсінкі Комітету міністрів РЄ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Україна і п'ять інших держав проголосували проти цього рішення під час ухвалення проекту на рівні послів. Це суперечливе за змістом і ганебне за контекстом рішення. Консенсусу щодо нього в Комітеті міністрів немає. Боротьба триватиме в ПАРЄ на рівні депутатів», - наголосив посол.

Кулеба зауважив, що цим деякі ключові столиці Європи ухвалили рішення повернути РФ в ПАРЄ.

«Все робиться з посмішками, запевненнями у вірності цінностям і благим намірам. За лаштунками – нормальна цинічна дипломатія тих, хто вирішив будь-якою ціною виручити свого давнього партнера – Росію», - підкреслив постпред України при РЄ.

Читайте також: У Раді Європи дозволили Росії брати участь у виборах нового генсека

Як повідомляв Укрінформ, Комітет міністрів на рівні глав МЗС на річній сесії 17 травня у Гельсінкі підтримав позицію, що всі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря Організації у червні.

Водночас, як нагадали міністри, одним із фундаментальних зобов’язань країн-членів є сплата внесків до бюджету РЄ.

Окрім цього глави МЗС заявили, що вони б вітали той факт, якщо усі країни-члени зможуть взяти участь у сесії ПАРЄ у червні, відзначаючи важливість виборів генерального секретаря Ради Європи і суддів Європейського суду з прав людини.

Міністри також підкреслили важливість посилення координації у діях КМРЄ і ПАРЄ задля «зміцнення спроможності Організації ефективніше реагувати на ситуації, коли країна-член порушує свої статутні зобов'язання або не дотримується стандартів, фундаментальних принципів та цінностей Ради Європи».

Росія у червні 2017 року вдалася до фінансового шантажу РЄ після накладання на її делегацію санкцій у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України. Відтоді Росія не заявляє своїх делегатів на сесії Асамблеї.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Водночас, рішення Комітету міністрів ще має затвердити у червні ПАРЄ.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що скасування Радою Європи вимог до Росії щодо виконання нею своїх зобов'язань як країни-члена може дати Україні підстави заявляти про відмову від дотримання Мінських угод.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-