За півтора року новий Верховний суд розглянув 120 тисяч справ — Данішевська

За півтора року новий Верховний суд розглянув 120 тисяч справ — Данішевська

Укрінформ
За час робота з моменту створення Верховний Суд України розглянув 120 тисяч справ.

Про це розповіла голова ВСУ Валентина Данішевська під час виступу на урочистій церемонії складання присяги суддями Верховного Суду, які призначені на посади за результатами другого конкурсу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За цей час ми розглянули вже 120 тисяч справ. Кожне рішення, звісно, торкається інтересів конкретних людей, але були в нашій практиці і такі рішення, які одразу захистили права сотень тисяч українців”, - зазначила вона.

Водночас голова ВСУ додала, що на свого розгляду чекають ще сто тисяч справ і ця кількість щодня збільшується.

Також вона підкреслила, що після нинішнього складення присяги новими суддями ВСУ налічуватиме 193 суддів і працюватиме практично у повному складі.

“Цифра начебто велика, але роботи в нас ще більше”, - зауважила Данішевська.

Читайте також: Відсьогодні Верховний суд працює майже у повному складі — Порошенко

Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня 2017 року розпочав роботу новий Верховний суд України, створений в рамках судової реформи на заміну ВСУ та трьом вищим судам.

2 серпня 2018 року оголошено другий конкурс до Верховного Суду. Комісія отримала 659 заяв про участь у конкурсі, а допущено було 566 кандидатів. В анонімному тестуванні взяли участь 525 кандидатів, а в написанні практичного завдання — 316.

За результатами спеціальної перевірки до етапу співбесід було допущено 235 кандидатів. За період фінального етапу другого конкурсу до Верховного Суду "Дослідження досьє та співбесіди" 46 кандидатів із 235 не підтвердили своєї здатності здійснювати правосуддя у Верховному Суді.

Таким чином, зі 189 кандидатів Комісія сформувала рейтинг до найвищої судової інстанції України.

7 березня ВККСУ направила документи з рекомендацією на призначення 78 переможців конкурсу до Вищої ради правосуддя.

Рішенням Вищої ради правосуддя ухвалено внести Президентові України подання про призначення 75 кандидатів на посади суддів Верховного Суду.

На нас з вами чекають ще сто тисяч справ і кожного дня ця кількість збільшується.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-