Звернення до Міжнародного трибуналу лише видима частина роботи — Зеркаль

Звернення до Міжнародного трибуналу лише видима частина роботи — Зеркаль

Укрінформ
Звернення України до Міжнародного трибуналу з морського права з проханням зобов’язати Росію звільнити військовополонених українських моряків і кораблі є лише видимою частиною роботи Міністерства закордонних справ.

Про це написала заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль у Facebook.

“Сьогоднішнє звернення України до Міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі є лише видимою частиною дипломатичної та правової роботи Міністерства закордонних справ, яка тривала від моменту захоплення наших моряків”, - наголосила Зеркаль.

Вона пояснила, що це новий судовий процес з використанням механізму, передбаченого статтею 290 Конвенції ООН з морського права, який дає можливість у ситуаціях, що потребують невідкладного рішення, отримати швидке рішення від постійно діючого Трибуналу з морського права у Гамбурзі.

Зеркаль зауважила, що невідкладність ситуації очевидна з огляду на намір російської влади продовжити строк тримання наших моряків під вартою в Москві.

“Проявом цинічності російської влади стало те, що новина про намір продовжити арешт морякам надійшла одночасно з нотою РФ про готовність до консультацій з нами у рамках основного спору щодо українських моряків і кораблів, який ми розпочали місяць тому”, - зазначила заступник міністра.

Читайте також: Рішення Міжнародного трибуналу щодо українських моряків чекаємо за місяць - Клімкін

Вона пояснила, що формальні правові процедури, які ініціювало МЗС, є прямим продовженням і посиленням щоденної консульської та дипломатичної роботи.

“Звернутися до них нас змушує ганебна поведінка Росії, яка ігнорує однозначну вимогу всього світу – припинити порушення міжнародного права, припинити безпідставне кримінальне переслідування і відпустити українських моряків”, - написала Зеркаль.

Вона запевнила, що використання міжнародного права не є елементом публічної дипломатії та політичного піару, а важливим інструментом щоденної роботи із захисту національних інтересів і відновлення справедливості.

“Більше того, судові процеси існують лише в контексті усієї дипломатичної роботи. І починається вона з вироблення спільної позиції світової спільноти. Детальне обговорення усіх фактичних та правових аспектів атаки на українські кораблі і захоплення українських моряків стали предметом безлічі зустрічей в Києві, Брюсселі, Берліні, Вашингтоні, Лондоні, Варшаві, Бухаресті, Гаазі з правниками національних урядів та міжнародних організацій, а також з академічним середовищем”, - розповіла заступник міністра.

Вона додала, що в основі будь-якої політичної заяви лежить правова оцінка ситуації, і наголосила, що кожна політична вимога звільнити моряків підкріплена вагомими правовими аргументами.

Зеркаль звернула увагу, що мова міжнародного права значно відрізняється від простої мови політичних дебатів і соціальних мереж.

“При застосуванні міжнародного права важить кожен нюанс. Перш ніж ініціювати міжнародно-правовий спір ми ретельно готуємося і критично зважуємо нашу позицію. Це можна буде оцінити, коли процесуальні документи стануть публічно доступними. Квапливість і голосні заяви в міжнародних судових процесах призводять лише до таких безславних результатів, як Україна отримала у низці торгівельних спорів проти РФ”, - зазначила заступник міністра.

Зеркаль також написала, що подання позову – одна з небагатьох нагод розповісти про весь обсяг правової роботи дипломатії.

“І потрібно це не для того, щоб похизуватися, а для того щоб, не підігрувати дурням, які вірять, що найбільша гора в світі має висоту гори, яку вони бачили на власні очі (визначення Тіта Лукреція Кара). А отже вважають, якщо чогось не знають, то його не існує”, - підсумувала вона.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко у вівторок інформував, що Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права, щоб примусити Росію звільнити українських військовополонених моряків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-