Україна досягла прогресу в реформуванні судової системи – євродепутати

Україна досягла прогресу в реформуванні судової системи – євродепутати

Укрінформ
За результатами спільного засідання представники Верховної ради України та Європарламенту дійшли згоди щодо оцінки поступу реформ в Україні, поточної політичної ситуації та завдань, які ще належить розв’язати українській владі та суспільству.

Про це йдеться у заяві Міжпарламентського комітету асоціації Україна-ЄС, переданій Укрінформу.

Пріоритетом для політиків і правників у підсумковій заяві визначено боротьбу з корупцією.

Євродепутати позитивно оцінили формування Вищого антикорупційного суду України, а також відзначили високу якість добору суддів цього суду – в ньому уперше брали участь міжнародні експерти.

Європейські парламентарії також закликали українську владу не зупинятися на тому, що досягнуто в ході реформування судової системи України, і, як заплановано, завершити трансформацію судових органів всіх інстанцій.

Раніше повідомлялося, що Рада Європи у 2017-2018 роках провела дослідження нових конкурсних процедур добору і призначення суддів, які були запроваджені в рамках судової реформи в Україні, і дійшла висновку, що проведена судова реформа відповідає стандартам РЄ.

Читайте також: Старт антикорупційного суду: країна живе не лише протистоянням Зе і По

Вища рада правосуддя (ВРП) 18 березня ухвалила внести подання Президенту України про призначення до Вищого антикорупційного суду 35 суддів із 39, яких рекомендувала до призначення Вища кваліфікаційна комісія суддів України. 28 березня ВРП додала до цього списку ще двох суддів до Вищого антикорупційного суду та одного - до апеляційної палати цього суду.

Урочиста церемонія складання присяги суддями Вищого антикорупційного суду України та Апеляційної палати цього суду відбулася 11 квітня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-