Сюмар пояснила, чому мовний закон треба ухвалити до другого туру виборів

Сюмар пояснила, чому мовний закон треба ухвалити до другого туру виборів

Укрінформ
Законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної" може бути провалений у разі, якщо Рада не ухвалить його до другого туру президентських виборів.

Таку думку висловила голова Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар у розмові з журналістами в кулуарах парламенту, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Мені тривожно за долю закону, оскільки я розумію, що якщо його не буде прийнято до другого туру президентських виборів, то після президентських виборів він може бути провалений", - сказала Сюмар.

Депутат пояснила, що результат голосування за мовний законопроект буде здебільшого диктуватися результатами першого туру президентських виборів, оскільки "очевидно буде поляризація на кандидата, якого умовно більше підтримує Південь і Схід, і кандидата, якого більше підтримує Центр і Захід".

"Найбільша проблема - це, звичайно, політична воля, і сьогодні жоден з кандидатів не хоче втрачати голоси Сходу, східного виборця і боїться, що закон використають як формат агітації, антиагітації у виборчій кампанії", - сказала Сюмар.

Читайте також: Правозахисники закликають підтримати законопроект про правовий статус заручників

Депутат прогнозує, що "година Х" для ухвалення законопроекту про мову має настати в єдиний пленарний четвер між першим і другом туром президентських виборів - "якщо буде політична воля для його ухвалення".

Як повідомлялося, законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної" у першому читанні ВР ухвалила 4 жовтня 2018 року.

У друге читання проекту закону парламентарії ввійшли 28 лютого. Наразі із 2082 поправок до нього розглянуто 993.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-