Корупція в оборонному секторі: Луценко каже, перевірка ДФС виявила 22 мільйони збитків

Корупція в оборонному секторі: Луценко каже, перевірка ДФС виявила 22 мільйони збитків

Укрінформ
Перевірка Державної фіскальної служби контрагентів ТОВ "Оптимумспецдеталь" і ТОВ "Ренал", які фігурують у журналістському розслідуванні про розкрадання в оборонній сфері, виявила 22млн гривень збитків держбюджету.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко під час прес-конференції у середу, повідомляє Укрінформ.

"У ході перевірки Державної фіскальної служби контрагентів ТОВ "Оптимумспецдеталь" і ТОВ "Ренал" - їх більше 30 у цих двох підприємств - ми встановили, що збитки державного бюджету становили близько 22 млн грн", - сказав Луценко.

Він додав, що фахівці ДФС встигли перевірити поки що лише 10 контрагентів згаданих підприємств, а результати цієї перевірки надійшли до ГПУ від ДФС "буквально днями".

Луценко повідомив, що Генпрокуратура ще з 2016 року проводить слідство щодо багатьох постачальників на підприємства оборонного комплексу.

На початку 2017 року у ході санкціонованих судом обшуків у причетних до функціонування ТОВ "Оптимумспецдеталь" були вилучені докази, які вказують на можливість розкрадання державних коштів в особливо великому розмірі.

"У 2017 році з вилучених документів вбачалася можливість певного впливу цих ділків на працівників НАБУ. У зв'язку з цим частину з вилучених документів, приблизно 80 аркушів, ми того ж року передали до НАБУ, яке ще раніше за нас, з початку 2016 року, розслідувало діяльність цієї ж структури - ТОВ "Оптимумспецдеталь", - розповів генпрокурор.

Читайте також: Луценко визнав, що деякі деталі до військової техніки завозяться контрабандою з РФ

За його словами, торік за дорученням Військової прокуратури Державна фіскальна служба провела податкову перевірку усіх контрагентів підприємства ТОВ "Оптимумспецдеталь", ТОВ "Ренал", а також "Завод "Кузня на Рибальському". Останнє підприємство, додав Луценко, готувало певні вироби для підприємств оборонпрому з деталей, які отримували від ТОВ "Оптимумспецдеталь" і ТОВ "Ренал" і які були доставлені з країни-агресора у "неустановлений слідством спосіб".

"У ході всіх перевірок ми підтвердили, що це були саме вироби, не повітря. Так би мовити "залізо" було поставлене на підприємства оборонного комплексу. Зустрічними перевірками ми встановили, що це "залізо" успішно було використано під час ремонту військової техніки. БТРи, які минулого року відправив на фронт Харківський бронетанковий завод, де використовувалися запчастини, поставлені "Оптимумспецдеталь" та Ренал, не мають жодної рекламації", - сказав Луценко.

Як повідомлялося, 25 лютого у програмі "Наші гроші" була озвучена інформація про "багаторічну схему вимивання сотень мільйонів гривень" із українського оборонного комплексу, до якої, за даними журналістів, нібито причетний Ігор Гладковський - син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Ігор Гладковський разом зі своїми спільниками нібито втридорога постачали на українські оборонні підприємства деталі до військової техніки, які були ввезені контрабандою з Росії.

Пізніше у НАБУ повідомили, що фірми, які фігурують у розслідуванні журналіста "Bihus.info" Лесі Іванової, є об'єктами розслідувань детективів бюро.

У відповідь перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський відкинув звинувачення у корупції, які пролунали у програмі "Наші гроші", та звернувся до НАБУ й ГПУ з проханням перевірити факти, наведені в журналістському розслідуванні.

Він також звернувся з проханням на час перевірки правоохоронними органами викладених у розслідуванні фактів призупинити його повноваження як першого заступника секретаря РНБО України та голови Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю.

Президент Петро Порошенко підтримав відсторонення Олега Гладковського від виконання обов'язків першого заступника секретаря РНБО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-