Україна заявила в ОБСЄ, що російські спецслужби готують підпали храмів МП

Україна заявила в ОБСЄ, що російські спецслужби готують підпали храмів МП

Укрінформ
Російські спецслужби для дестабілізації ситуації планують підпали релігійних об'єктів Московського патріархату в Україні, для чого активно вербують українських громадян, у тому числі на окупованому Донбасі.

Про це на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні у четвер заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук з посиланням на дані українських компетентних органів, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Серед численних принципів і зобов'язань ОБСЄ, які Росія грубо порушила і продовжує грубо порушувати, є також зобов'язання утримуватися від підтримки терористичної та підривної діяльності на територіях інших держав-учасниць. Українським компетентним органам стало відомо, що російські спецслужби, в тому числі ті, що перебувають в окупованих районах Донбасу, розпочали процес вербування українських громадян для проведення підпалів релігійних об'єктів, які використовуються парафіями Московського патріархату в Україні", - сказав Прокопчук.

Читайте також: Депутати з Опоблоку намагалися "врятувати" від депортації єпископа УПЦ МП Гедеона

Прокопчук додав, що російські спецслужби надають конкретні інструкції для проведення таких підпалів, а також суттєву фінансову винагороду.

"Ми закликаємо Росію негайно припинити свої заходи, спрямовані на дестабілізацію України, в тому числі і в релігійній сфері", - підкреслив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні.

Фото: Постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-