Сироїд назвала європейське ядро для співпраці з Україною

Сироїд назвала європейське ядро для співпраці з Україною

Укрінформ
Ядром для практичної співпраці з Україною мають стати країни Європи, які межують з Україною і які, так як і Україна, відчувають загрозу з боку Росії.

На цьому в коментарі власному кореспондентові Укрінформу в кулуарах форуму “Європа-Україна” в Ряшеві зазначила заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

“Головне, щоб наші відносини були дуже прагматичними. Передовсім, Україна повинна звернути увагу на своїх сусідів, починаючи з поляків. Крім поляків, це - румуни, ті, хто з нами межує, а також ті країни, які усвідомлюють загрозу з боку Росії – Литва, Латвія, Естонія та скандинавські Швеція, Норвегія і Фінляндія”,- підкреслила Сироїд.

За її словами, ця співпраця повинна перестати бути суто емоційною, а базуватися на взаємовигідному комерційному інтересі.

“Тільки співпраця, яка дає значний прибуток, буде міцною і тривалою. Тому потрібно будувати прагматичні відносини з усіма сусідами, починаючи з поляків”,- констатувала вона.

Читайте також: Українські ЗМІ мають бути готові до втручання Росії у вибори - експерт

Заступник Голови Верховної Ради зауважила, що такими напрямками взаємовигідної співпраці може бути співробітництво у сфері постачання скрапленого газу з Польщі в Україну, створення енергетичного мосту між Україною та Польщею чи співробітництво у сфері оборонно-промислового комплексу.

Сироїд також наголосила, що сусідні з Україною країни ЄС повинні стати рупорами в Євросоюзі у питанні загрози з боку Росії.

“Європейці хочуть приспати і заколисати себе, не бачити цієї загрози. Однак ця загроза потім їх зруйнує, якщо вони не будуть пильними. Країни, які розуміють цю загрозу, повинні стати головними лобістами на підтримку України”, - резюмувала заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-