Стало відомо про неофіційний документ щодо місії ООН та ОБСЄ на Донбасі

Стало відомо про неофіційний документ щодо місії ООН та ОБСЄ на Донбасі

Укрінформ
У рамках Організації з безпеки та співробітництва в Європі був розроблений неофіційний документ про можливість розгортання на сході України спільної місії ОБСЄ та ООН, яка б передбачала військовий і поліцейський компоненти та міжнародну адміністрацію.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомило обізнане джерело.

"Такий документ, де викладені напрацювання щодо можливих форматів співпраці між ОБСЄ та ООН у питанні розгортання миротворчої місії на Донбасі, існує. Однак він офіційно ніде не поширювався і не був зареєстрований, то ж не є робочим документом", - зазначив співрозмовник.

За його словами, в документі, окрім іншого, містяться детальні пропозиції щодо трьох компонентів можливої місії – військового і поліцейського компоненту та міжнародної адміністрації.

Один з авторів документу – спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік. Планувалося, що неофіційний документ мав бути обговорений і в рамках ТКГ.

Читайте також: ОБСЄ і українські очікування

Як повідомлялося, 16 січня міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час спілкування з журналістами в Сєверодонецьку повідомив, що представники ОБСЄ, які працюють, у тому числі, на мінському майданчику, вийшли з пропозицією створити спільну миротворчу місію ООН і ОБСЄ. Ця спільна місія повинна мати військовий компонент, поліцейський компонент і міжнародну адміністрацію.

10 січня діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак під час прес-конференції у Відні заявив, що якщо буде рішення про розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі, то ОБСЄ готова використати свій досвід на місцях для надання підтримки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-