Клімкін прокоментував рішення КС Польщі щодо

Клімкін прокоментував рішення КС Польщі щодо "української поправки"

Укрінформ
Рішення Конституційного суду Польщі щодо "української поправки" до закону про Інститут національної пам’яті РП змінює емоційний фон між Україною та Польщею і додає нової динаміки у відносинах.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на прес-конференції, присвяченій підсумкам діяльності української дипломатії у 2018 році, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми очікували саме цього рішення (Конституційного суду Польщі - Ред.), адже без нього насправді неможливо було змінити атмосферу дискусії. Я вважаю, що у нас із Польщею немає фундаментальних проблем у відносинах, але є емоційний фон ... Зараз маємо свіжий подих, ми маємо його використати. Ми говорили про це дуже детально з Яцеком Чапутовичем два дні тому. Ми говорили про те, що ми можемо зробити у контексті подальших кроків", - сказав Клімкін.

Читайте також: У Польщі визнали неконституційною "українську поправку" до закону про ІНП

Він констатував, що у польському суспільстві є прошарок людей, які все одно негативно ставляться до історичних подій, яких ми не переконаємо сьогодні чи завтра, але діалог треба продовжувати.

"Я вважаю, що ми маємо продовжити абсолютно зорієнтовану на результат предметну дискусію щодо пошукових робіт, щодо відновлення наших пам’яток у Польщі. В принципі, є попередні ідеї, як це робити... Я вважаю, що це рішення (Конституційного суду Польщі. - Ред.) надає нам абсолютно нові можливості для динаміки", - заявив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, Конституційний суд Польщі визнав зміни до закону про Інститут національної пам’яті (ІНП) РП, що стосуються положень про "українських націоналістів" та "Східну Малопольщу" такими, що суперечать Конституції країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-